Obrazy – sposobem na odświeżenie salonu

Obrazy potrafią pięknie wyeksponować kolorystykę w aranżowanej przestrzeni – ponadto są najlepsze w efektownym ożywianiu i odświeżaniu pomieszczeń bez narażania domowego budżetu na duże straty. Portrety, pejzaże, abstrakcyjne kompozycje – różnorodność motywów jest tak duża, że każdy znajdzie doskonały dodatek do swojego wnętrza i zgodnie ze swoimi preferencjami. Przy użyciu obrazów do salonu można podkreślić wiodącą stylistykę oraz urodę wybranych elementów wystroju. Poniżej prezentujemy garść inspiracji i porad na zastosowanie detali ściennych w salonie. Z naszymi wskazówkami nadasz pomieszczeniu finezyjną oprawę i stworzysz wystrój, sprzyjający relaksowi o każdej porze.

1

Krajobrazy w salonie: urok natury

Krajobrazy w salonie: urok natury

W tradycyjnie zaaranżowanych salonach sprawdzą się krajobrazy z naturą. – Taka sceneria pozwoli wyeksponować rzeźbione, drewniane meble, będące bazą klasycznego wnętrza i dodatki, przywodzące na myśl świat przyrody – podkreśla nasza dekoratorka. Warto pamiętać, że urokliwe pejzaże będą sprzyjać wypoczynkowi – pozwolą na moment zapomnieć o miejskiej codzienności i wybrać się w wyobraźni w podróż do miejsc, gdzie czas płynie wolniej. W przestrzeni tradycyjnego saloniku możesz wykorzystać górskie krajobrazy – będą się estetycznie komponować w zestawieniu z kryształowymi dodatkami, szkłem i drewnem. W jasnych wnętrzach polecamy zastosować obrazy do salonu z zachodem słońca. Morska sceneria będzie idealną oprawą kremowej kanapy, a leśna dróżka wniesie do pomieszczenia tajemnicę i harmonię. Pejzaż z lasem sprawdzi się w połączeniu z brązem i podkreśli urodę zielonych detali. Tryptyki znajdą zastosowanie w nowoczesnych pomieszczeniach. – Trójczłonowa forma doskonale wpasuje się w przestrzenie zdominowane przez geometryczne dodatki i fikuśnie profilowane meble tapicerowane – sugeruje dekoratorka marki.


2

Klasyczne motywy w nowoczesnych odsłonach

Klasyczne motywy w nowoczesnych odsłonach

ROŚLINY Drzewa, liście, kwiaty – desenie inspirowane naturą znajdziesz nie tylko w klasycznej wersji, ale również w formie grafik, utrzymanych w abstrakcyjnej konwencji. Fantazyjne pnącza i surrealne płatki będą doskonałą oprawą eleganckich i eklektycznie urządzonych salonów, w których przeważają ornamentowe wzory, finezyjnie profilowane dodatki ze szkła oraz rzeźbione meble.
GEOMETRYCZNE KOMPOZYCJE Malarskie desenie to propozycja dla wielbicieli współczesnego designu. Stylistyka zaczerpnięta z abstrakcji i geometrii sprawia, że obrazy sprawdzą się świetnie w nowoczesnych salonach, których bazę stanowią kontrasty, soczyste kolory oraz przedmioty o oryginalnych, fikuśnych kształtach.
PORTRETY Jeśli jesteś miłośnikiem fotografii i zastanawiasz się jaki obraz do salonu wybrać, proponujemy Ci detale, inspirowane artystycznymi oraz sensualnymi portretami. Zwolennikom sztuki współczesnej mogą przypaść do gustu nieco bardziej abstrakcyjne wizerunki kobiet. Pastelowe portrety w modernistycznej odsłonie znajdą zastosowanie w jasnych, eklektycznych lub nowoczesnych salonach, które estetycznie ożywiono przy użyciu amarantowych i turkusowych akcentów.Źródło zdjęcia: https://myloview.pl/fototapeta-kwiatowe-sliwki-i-wiosne-pszczona-pokryte-ostatnim-sniegiem-nr-5778511


3

Salonowa galeria obrazów

Salonowa galeria obrazów

Obrazy na ścianę do salonu mogą Ci posłużyć do stworzenia własnej galerii w salonowej przestrzeni. – Tak wyeksponowane płótna nadają wnętrzu artystyczny wydźwięk. Warto łączyć fotografie z ilustracjami, ponieważ takie zestawienia umożliwiają efektowne wyeksponowanie charakteru aranżacji i dominującej w niej kolorystyki – sugeruje dekoratorka Myloview. W eleganckich salonach, których bazę stanowią meble w starym stylu radzimy powiesić czarno-białe zdjęcia w szykownych ramach. W eklektycznej stylizacji możesz postawić na wyraziste obrazy i kontrastowe połączenia. Kobiece portrety, artystyczne fotografie oraz geometryczne kompozycje będą ze sobą współgrać, jeśli dobierzesz je pod kątem kolorystycznym.Źródło zdjęcia: https://myloview.pl/obrazy/wg-wnetrz/salon/


Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 05.06.2017

Komentarze