Najlepsze pomysły na ekologiczny plakat

Temat ekologii jest ostatnio niezwykle popularny. Zmiany, jakie zachodzą w środowisku, wymuszają na nas podejmowanie nowych kroków, by zapobiec katastrofie klimatycznej. Plakat o tematyce ekologicznej to przepis zarówno na efektowną, jak i dydaktyczną dekorację wnętrza. Styl eko w świecie aranżacji wnętrz cieszy się bardzo dużą popularnością. Taki wystrój bazuje oczywiście na naturalnych materiałach jak drewno, wiklina, len czy bawełna, ale tym, co również zasługuje na uwagę, jest paleta barw utrzymana w kolorach ziemi. Taka przestrzeń jest wiec bardzo przyjemna dla oka i kojąca zmysły. Świetnym zwieńczeniem takiej przestrzeni okaże się plakat ekologiczny.
O tym, jak może się prezentować taka ścienna dekoracja i co może przedstawiać, dowiecie się właśnie z tego artykułu!

1

Wybierz plakat ekologiczny bezpieczny dla planety

Wybierz plakat ekologiczny bezpieczny dla planety

Zanim przyjrzymy się wyglądowi plakatu, warto powiedzieć, jakimi właściwościami powinna odznaczać się taka dekoracja. Skoro dobro planety leży nam na sercu, elementy wyposażenia wnętrza, na jakie się zdecydujemy, muszą być bezpiecznie dla Ziemi. Co to oznacza? Na przykład to, by ich produkcja nie przyczyniała się do zanieczyszczenia ziemi, wody czy powietrza. Plakaty o ekologii nie mogą być przecież toksyczne, dlatego należy zwrócić uwagę, czy do ich produkcji wykorzystywana jest nowoczesna technologia druku lateksowego, który pozbawiony jest szkodliwych barwników i rozpuszczalników, a także czy celuloza pozyskiwana jest z drewna pochodzącego ze zrównoważonych upraw leśnych.
Nasze jednostkowe wybory mają o wiele większy wpływ w skali globalnej, niż nam się wydaje, dlatego warto zwracać uwagę na takie aspekty!


2

Plakaty o ekologii, które uczą i cieszą oko

Komu mogą się przydać plakaty o ekologicznej tematyce? To zależeć będzie od tego, co dokładnie znajdzie się na takim przedstawieniu. A wzorów jest całkiem sporo do wyboru (wystarczy zajrzeć na stronę sklepu Myloview: https://myloview.pl/plakaty/temat/ekologia/). Z pewnością takie rozwiązania warto rozważyć do wszelkiego rodzaju placówek szkolnych i urzędów zajmujących się środowiskiem, bo w takich miejscach przydadzą się wzory o edukacyjnych przesłaniu. Mogą dotyczyć segregowania śmieci, oszczędzania wody w codziennym życiu, recyklingu czy sadzenia drzew.
Takie, które przedstawiają piękno przyrody, to z kolei doskonały pomysł dla mieszkańców wielkich miast, którzy na co dzień mają niewiele kontaktu z pięknymi pejzażami. W jakim wystroju sprawdzą się takie plakaty? Natura będzie pasować do każdego wystroju i do każdego pomieszczenia. Inspiracji można szukać w rodzimych zakątkach lub w dalekich, egzotycznych krajach.
Patrząc każdego dnia na piękne pejzaże, będziemy bardziej świadomi tego, że musimy dbać o środowisko, jeśli chcemy, by takie miejsca przetrwały dla kolejnych pokoleń!


3

Najciekawsze plakat o tematyce ekologicznej

Spośród dostępnych w sklepach wzorów wybraliśmy propozycje, które podzieliśmy na 4 kategorie. Niektóre odznaczają się dydaktycznym charakterem, inne kładą nacisk na ukazanie piękna natury – dzikiej i nieskażonej ręką człowieka. Każdy z nich pięknie będzie się prezentował na ścianie i każdy pozwoli zyskać zupełnie inny efekt w przestrzeni.• Plakat z napisem, który motywuje
„Create less waste”, „Say NO to plastic”, „Go green” albo „Every drop matters” – to przykłady plakatów, które w bezpośredni sposób mają nas nakłaniać do tego, by podjąć określone kroki w kierunku lepszego dbania o środowisko. W zależności od przesłania taki plakat można zawiesić w łazience, kuchni czy przedpokoju. Efektowna czcionka napisu i ciekawa oprawa graficzna sprawią, że taki akcent dekoracyjny będzie nie tylko praktycznym, ale także estetycznym akcentem w wystroju.• Skandynawski plakat: góry nad jeziorem
Skandynawia to te kraje, od których można się uczyć zrównoważonego i ekologicznego podejścia do planety. Jest tam nie tylko czysto, a śmieci są w dużej mierze poddawane recyklingowi, ale także wykorzystuje się odnawialne źródła energii. Właśnie dlatego, gdy mowa o ekologii, w zestawieniu musiał się pojawić skandynawski plakat. Góry nad polodowcowym jeziorem, piękne i nieskazitelnie czyste, pokażą nam do jakich ideałów warto dążyć. Zobaczcie, jakie wzory są do wyboru: https://myloview.pl/plakaty/wg-kategorii/natura/gory/.• Nastrojowe plakaty: las, który ukoi zmysły
Ekologiczny plakat, dzięki temu, że jest pozbawiony toksycznych substancji i jest całkowicie bezzapachowy, może się znaleźć w wystroju sypialni. Nastrojowy pejzaż zawieszony nad wezgłowiem łóżka wprowadzi całkiem nową jakość do pokoju. Co dokładnie mogą prezentować takie plakaty? Las skąpany w promieniach porannego słońca to znakomity przykład sielankowego pejzażu, który codziennie będzie nas wprawiał w doskonały humor. Czyste i niezaśmiecone zakątki przypomną, jak powinien wyglądać las! Po więcej takich pejzaży zapraszamy tutaj: https://myloview.pl/plakaty/wg-kategorii/natura/las/.• Najmodniejszy wzór w tym sezonie
W wystroju w stylu eko, w którym panują kolory ziemi i naturalne materiały takie jak drewno i wiklina, znakomitym zwieńczeniem będzie oprawiony w drewnianą ramę plakat przedstawiający trawę pampasową. Jest to mowy dekoracyjny, który w tym roku cieszy się ogromną popularnością i który pasuje jak ulał właśnie do ekologicznej tematyki. Jest to bowiem roślina o bardzo dużych wymaganiach, która nie będzie rosła tam, gdzie środowisko jest zanieczyszczone.

Ekologiczne plakaty to przykład ściennej dekoracji, która nie tylko zdobi, ale może także pełnić ważną funkcję dydaktyczną, informacyjną i uświadamiającą. Wzory, które prezentują nieskażoną przyrodę, będą cieszyć nasze oczy i przypominać jednocześnie, że o planetę trzeba dbać. Z kolei typograficzne przedstawienia pokażą, w jaki sposób należy to robić.


Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 05.08.2021

Komentarze