Minimalistyczna sypialnia – jak urządzić?

Jak urządzić sypialnię? Opcji aranżacji sypialni jako szczególnego wnętrza, charakteryzującego mieszkanie, jest całkiem sporo. Jednakże sypialnia to przestrzeń intymna, w której powinien być zachowany umiar czy pewna spójność. Nawet jeśli chcemy urządzić sypialnię w stylu dość wymagającym. Wydaje się jednak, że wnętrze w stylu minimalistycznym najlepiej oddaje klasyczny charakter tego pomieszczenia. Jak jest dokładnie nowoczesna minimalistyczna sypialnia? Co składa się na styl minimalistyczny? Jakie kolory i oświetlenie będą najlepsze w minimalistycznej sypialni? Jakie meble czy dodatki mogą zdobić minimalistyczną sypialnię? Jakie zalety ma minimalistyczna sypialnia? Dla kogo najlepsza będzie minimalistyczna sypialnia?

1

Minimalizm i sypialnia minimalistyczna - założenia w minimalistycznym stylu

Minimalizm i sypialnia minimalistyczna - założenia w minimalistycznym stylu

Minimalistyczne sypialnie to wnętrza pełne harmonii, porządku i przestrzeni. Sam minimalizm doskonale sprawdza się jako idealne miejsce do skupienia, relaksu, a także kreatywności. Główną cechą stylu minimalistycznego jest prostota i spójność oraz brak chaosu. Tu wszystkie rodzaje elementów dekoracyjnych czy mebli mają swoje określone funkcje. Nie ma nic w nadmiarze i niczego zbędnego. Sypialnia minimalistyczna jest ascetyczna, funkcjonalna, czysta, uporządkowana, pozbawiona zbędnych dekoracji. Tu znajdziesz jedynie te meble, jakie są konieczne w wyposażeniu. Wszystko, co znajduje się w tej sypialni ma swój cel i zadanie. W minimalistycznej sypialni brak jest także intensywnych wzorów, choć zdarzyć się mogą np. geometryczne kształty, pozbawione zdobień, jako element dekoracji.
Styl minimalistyczny to proste rozwiązania i prosty sposób na porządek. Dlatego tak urządzone sypialnie najlepiej sprawdzą się dla osób, które cenią porządek i prostotę. Nie jest to z pewnością styl dla sentymentalnych osób, lubiących dużą ilość pamiątek czy bibelotów.
Minimalistyczna sypialnia ma też wiele zalet. Zapewnia wypoczynek, wyciszenie, regenerację. Jest dostosowany do niezbędnych potrzeb każdego z nas. Jest funkcjonalny, praktyczny i wysoce estetyczny. Taka sypialnia, zawierając jedynie to, co potrzebne, jest łatwa w utrzymaniu czystości.
Przestrzeń minimalistyczna jest elegancka, ponadczasowa, uniwersalna, sprawdzi się w dużych i małych pomieszczeniach.
W minimalistycznej sypialni dominują jasne barwy. Nie tylko optycznie powiększają przestrzeń, ale także podkreślają łagodność stylu. Znajdziesz tu zatem biel, beż, odcienie szarości czy akcenty pastelowych kolorów tj. błękit.
Jeśli twoja sypialnia jest duża, możesz postawić na mocniejszy akcent kolorystyczny np. na jednej ze ścian. Najlepiej mocnego charakteru dodać sypialni także poprzez np. fototapetę z imitacja naturalnych materiałów, prezentującą np. głębokie betonowe kolory.
W minimalistycznej sypialni istotne jest także właściwe oświetlenie. Powinno być ono miękkie, ciepłe i rozproszone. Idealnie, gdyby pochodziło ono z dwóch różnych źródeł. Przy czym nie mówimy tutaj o świetle sztucznym i naturalnym. Najlepiej postawić na minimalistyczny żyrandol i lampki nocne z punktowym oświetleniem.


2

Krótka lista na przedmioty i ilość dodatków

Liczba mebli w sypialni minimalistycznej ograniczona jest do niezbędnego minimum (nomen omen). Podstawowe meble w takiej przestrzeni to oczywiście łóżko, w prostej formie np. łózko tapicerowane. Eleganckie, klasyczne łóżko bez zdobień, znajdziesz np. na stronie https://naturestyle.pl/pl/83-lozka-tapicerowane Pamiętaj przy tym, by cechowało się spokojnym neutralnym kolorem tj. biel, czerń czy odcienie szarości.
Zaraz obok łóżka przyda się stoli nocny - najlepiej bez uchwytów, maksymalnie prosty w formie. Do dopełnienia przestrzeni można także zadbać o pojemną szafę lub bieliźniarkę, gdzie skryjemy wszystkie nasze rzeczy. Całkowitym wypełnieniem będzie także lustro, która zadba o poczucie przestronności i czystości.
W dodatkach bądź niezwykle oszczędny. W oknach sprawdzą się zatem lekkie, białe bądź kremowe firanki albo półprzeźroczyste zasłony.
Ale proste zasłony to nie wszystko. Ton nadają tu także pościel, narzuta czy poduszka. Wszelkie te elementy powinny także być proste i w stonowanych kolorach tj. biel, beż, kolory pastelowe.
Przyjemny klimat minimalistycznej sypialni nadadzą np. plakaty w delikatnej ramie. Najlepiej by miały motywy natury lub minimalistycznych grafik. By dodać przytulności możesz też postawić rośliny doniczkowe, które dodadzą sypialni życia.
Prostota powinna się odzwierciedlać w kolorach, wzorach i kształtach. Ważne są tu także naturalne materiały poszczególnych elementów np. wiklinowy koszyk kamienne lampy czy drewniane łóżko.Materiał zewnętrzny


Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 30.09.2022

Komentarze