Meble ogrodowe a przestrzeń - jak zagospodarować ogród, aby wyglądał na większy?

Przydomowy ogród to idealne miejsce do odpoczynku z rodziną lub przyjaciółmi. Im jest większy, tym więcej możliwości aranżacyjnych oferuje. Nie każdy jednak dysponuje dużym ogrodem. Nie oznacza to jednak, że mały ogród nie może być funkcjonalny. Wszystko zależy od właściwego doboru mebli ogrodowych i ich odpowiedniego umiejscowienia. Jeśli zrobi się to dobrze, to ogród optycznie może wyglądać na naprawdę dużo większy. Jakie zatem meble wybrać do małego ogrodu?

1

Meble ogrodowe łączące różne funkcje

Meble ogrodowe łączące różne funkcje

Jak wspomniano, mały ogród także może być zarówno funkcjonalny, jak i niezwykle estetyczny. Trzeba jedynie nieco pokombinować i postawić na kreatywność. W przypadku niewielkiego ogrodu znakomicie sprawdzają się meble ogrodowe wielofunkcyjne. Przykładem może być tu choćby pakowna skrzynia. Z jednej strony wygodnie usiąść może na niej kilka osób, a z drugiej służyć będzie jako schowek na przypory i narzędzia ogrodowe. Podobnie jest w przypadku stolika ogrodowego. Na rynku dostępne są modele otwierane, które także dają możliwość przechowywania różnego rodzaju rzeczy, jak np. dziecięce zabawki.


2

Meble ogrodowe lekkie i mobilne

Do urządzania małego ogrodu podejść może także w nieco inny sposób. Zamiast zastanawiać się w pierwszej kolejności, jakie meble ogrodowe kupić, zacząć można od tego, co w takim ogrodzie na pewno się nie sprawdzi. Pod tym kątem na pewno zrezygnować trzeba z dużych zestawów mebli. Mowa tu przede wszystkim o ciężkich meblach, narożnikach, kompletach mebli składających się z dużego stołu, krzeseł i kilkuosobowej kanapy. Dlaczego wybór takich mebli do małego ogrodu nie jest dobrym rozwiązaniem? Przede wszystkim będą one przytłaczać przestrzeń i sprawiać, że ogród optycznie prezentować będzie się, jako jeszcze mniejszy niż w rzeczywistości jest. Poza tym takie meble w razie potrzeby trudno jest przenieść czy przesunąć. To zdecydowanie lepsze rozwiązanie w przypadku dużych ogrodów.W małych ogrodach zdecydowanie lepiej sprawdzą się meble ogrodowe lekkie i mobilne. Dobrym pomysłem będzie zakup składanych krzeseł i leżaków, które są bardzo praktyczne. Szeroka oferta takich mebli dostępna jest m.in. na: https://www.mediaexpert.pl/dom-i-ogrod/meble-ogrodowe. Decydując się na lekki, mniejszy zastaw mebli ogrodowych, uwagę zwrócić powinno się na materiał, z którego są wykonane. Najlepiej sprawdzi się tu ażur, plastik oraz technorattan.


3

Kolorystyka mebli ogrodowych

W aranżacji małego ogrodu nie bez znaczenia jest także kolorystyka mebli ogrodowych. Podstawowa zasada dotyczy tego, aby unikać zbyt jaskrawych kolorów. W przypadku ogrodu o niewielkim metrażu postawić powinno się raczej na meble ogrodowe w stonowanych barwach. Z czego to wynika? Nagromadzenie na małej przestrzeni wieki przedmiotów w dość intensywnych kolorach tworzyć będzie efekt przytłoczenia. Poza tym taki zestaw na pewno nie będzie się prezentował zbyt estetycznie. Na jakie zatem kolory wybrać? Dobrym wyborem będą meble ogrodowe w kolorze bieli, beżu, brązu, czy szarości.Jak zatem widać, aranżacja małego ogrodu nie musi być wcale bardzo skomplikowana. Wystarczy, aby całość była dobrze przemyślana. Na szczęście wybór na rynku mebli idealnie pasujących do małego ogrodu jest dziś niezwykle szeroki. Dzięki temu każdy ma możliwość zakupu takiego zastawu, który idealnie odpowiadać będzie na indywidualne potrzeby i oczekiwania.


Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 12.05.2023

Komentarze