Masz w lodówce cytrynę, włóż ją do zmywarki.

Czy wiesz, że nasze zmywarki do mycia naczyń wymagają ciągłej pielęgnacji? Nie wystarczy tylko samo jej mycie podczas załączenia programu, ale musimy dbać o nią regularnie. Po umyciu naczyń w zmywarce pozostają resztki pożywienia i zapachów, które nie są dla nas zawsze przyjemne. Co zrobić, aby nasza zmywarka po prostu pachniała? Zobacz, jaki istnieje sposób na szybkie odświeżenie zmywarki. Niepozorna cytryna może zdziałać cuda!

  • Uwaga! Przed włożeniem do zmywarki plastrów cytryny należy wyjąć pestki, ponieważ mogą dostać się do filtra i zatkać lub innych elementów.
1

Przygotuj odpowiednio naczynia do mycia

Przygotuj odpowiednio naczynia do mycia Cytryna wydziela bardzo intensywny zapach.

Przed włożeniem naczyń do zmywarki resztki jedzenia zbierz ręcznikiem papierowym z talerzy i garnków. To zapobiegnie psuciu się we wewnątrz zmywarki pożywienia. Nigdy nie wkładaj mocno zabrudzonych naczyń do środka, ponieważ bardzo szybko filtr w zmywarce zostanie zatkany, a jakość mycia naczyń pozostanie bardzo wątpliwa.


2

Przepłucz brudne naczynia pod bieżącą wodą

Przepłucz brudne naczynia pod bieżącą wodą Cytryna pomoże pozbawić w zmywarce nieprzyjemnych zapachów.

Jeżeli masz brudne sztućce, opłucz je pod wodą i dopiero włóż do zmywarki na właściwy program. Zapoznaj się z dostępnymi możliwościami pracy zmywarki, aby oszczędnie z niej skorzystać. Tak samo zrób ze szkłem, jeżeli jest po różnych płynach.


3

Środki chemiczne kontra cytryna

Środki chemiczne kontra cytryna Pokrój cytrynę w grube plastry i włóż do zmywarki.

Możesz zastosować dwie metody, aby Twoja zmywarka wewnątrz miała przyjemny zapach. Pierwsza metoda, to kupienie w sklepie środków do pielęgnacji zmywarek na bazie środków chemicznych, które zakonserwują ją od wewnątrz i przy okazji będą wydzielać przyjemny zapach. Domowy sposób jest bardzo skuteczny i do tego w ogóle niedrogi. W dodatku na pewno każdy z nas w domu ma cytrynę lub w każdej chwili może ją wszędzie kupić.


4
Cytryna to sposób ekologiczny na piekny zapach w zmywarce. Cytryna to sposób ekologiczny na piekny zapach w zmywarce.

Wystarczy tylko do kolejnego mycia włożyć parę plastrów cytryny do środka zmywarki i puścić odpowiedni program. Plastry cytryny luźno najlepiej rozłóż na górnej półce, która przeznaczona jest na szklanki i mniejsze naczynia oraz na samym dole koło filtra. Nie zapomnij też o wykręceniu filtru i wyczyszczeniu go bardzo dokładnie oraz wymyciu praktycznie po każdym myciu. W tym miejscu najwięcej gromadzi się bakterii. Regularne sprawdzanie stanu filtra zapobiega jego uszkodzeniu i pozwala na utrzymanie w całym wnętrzu zmywarki czystości. Skórka od cytryny nada świeży zapach i zniknie ten drażniący, który znamy po otworzeniu zmywarki lub jej nieużywaniu przez dłuższy czas. Można też spróbować tak samo z pomarańczą, ponieważ ma również intensywny zapach.


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 28.06.2014

Komentarze

Spróbuj też ze skórką pomarańczy. Podobny efekt. Kiedyś mi kawałek cytryny w plastrze zostało w zmywarce i tak stwierdziłam, że super zapach wydziela cytryna. Pozdrawiam.
ŚWIETNA PORADA. Nawet nie wiedziałam, że można dbać o zmywarkę w tak ekologiczny i przyjemny sposób :-) Pozdrawiam Autorkę !