Łóżko japońskie, czyli jak wybrać łóżko idealne na lata?

W jego towarzystwie kończysz każdy dzień i zaczynasz kolejny. Dobrze dopasowane odwdzięczy się relaksem i pełnią szczęścia, a wybrane ze szczególną starannością będzie partnerem na lata. Podzieli z Tobą radość i uniesie słodki ciężar, jeśli będziesz na nim skakać ze szczęścia i pocieszy, gdy zapłaczesz w poduszkę. Wierne i kochające bezinteresownie.

1

Jeśli jesteś posiadaczem wygodnego łóżka, z idealnie dopasowanym stelażem i niebiańsko wygodnym materacem, nie zdziwi Cię fakt, że mebel do spania traktować można jak perfekcyjnie dobranego partnera, drugą połówkę dla swojego ciała, o które należy się troszczyć. Łóżko to także kropka nad i w sypialnianych wnętrzach. Stanowi centrum sypialni, dlatego poza wygodą i funkcjonalnością, łóżko powinno cechować wyjątkowe wzornictwo. Wybieraj nie tylko wygodne, ale i modne. Dzięki producentom mebli do sypialni, którzy dbają o każdy szczegół swoich produktów, nie trzeba już wybierać pomiędzy komfortem a stylem. Ideał istnieje.


2

Jego wysokość łóżko japońskie

Nieco przewrotnie, ale w pełni świadomie łóżko japońskie, niskie, traktowane jest jak królewskie. Mebel ten, choć przy pierwszym kontakcie wywołuje skrajne emocje, przy bliższym spotkaniu zyskuje. Czym urzeka? Wzornictwem, funkcjonalnością, komfortem, bliskością oraz egzotyką. Łóżka japońskie to ukłon w stronę dalekowschodniej stylistyki oraz kultury, które zostały przeniesione na grunt europejski. Choć niskie łóżka, których rama ledwo unosi się nad podłogą, początkowo budziły wątpliwość, z czasem stały się synonimem wysokiej jakości snu oraz znajomości trendów. Tak też klasyczne meble do spania, choć nadal są popularne, ustąpiły miejsca tym nowoczesnym, niskim.Im bliżej ziemi się śpi, tym lepiej. Konieczne jest jednak zapewnienie swobodnego przepływu powietrza pomiędzy podłogą a stelażem. Brzmi jak magia i taką właśnie, magiczną moc łóżka japońskie mają. Pozwalają sięgnąć po relaks i gwarantują spokój, którego osiągnięcie jest tak ważne podczas snu. Odpowiednią konstrukcję łóżka wspiera idealnie dobrany surowiec oraz design. Najlepiej, jeśli jest to łóżko z litego drewna. Naturalny surowiec spotęguje rozkosz, jaka towarzyszyć będzie wypoczynkowi. Warto sięgnąć po rodzime gatunki drewna, ale w egzotycznym wydaniu. Niebanalne usłojenie dębu sęcznego czy buk w wybarwieniu wenge wzmocnią nietypowość mebla. Niskie łóżka cechować powinno także odpowiednie wzornictwo. Nie należy bać się masywnych, solidnych mebli na okazałych nogach. Subtelność lepiej zostawić dla klasycznych, wysokich mebli, które idealnie sprawdzą się w sypialni retro. W przestrzeni egzotycznej łóżko musi się wyróżniać, a swym stylem zapraszać w podróż do odległej krainy snu.


3

Do jakich wnętrz łóżko japońskie?

Łóżko japońskie im większe i bardziej okazałe, tym lepiej. Zatem najlepiej sprawdzi się w przestronnych wnętrzach, co nie oznacza, że właściciele niewielkich sypialni, zmuszeni są do rezygnacji z posiadania niskiego łóżka. Wówczas warto wybrać ramę łóżka, czyli mebel bez zagłówka. Taki model nie będzie zabierać cennych centymetrów przestrzeni, ale ją optycznie powiększy. Rama niskiego łóżka to także doskonała propozycja dla posiadaczy sypialni na poddaszu, gdzie skosy znacznie utrudniają aranżację przestrzeni.We wnętrzach, w których znajduje się łóżko japońskie, najważniejsze jest zachowanie harmonii. Po obu stronach łóżka warto ustawić, dopasowane stylistycznie, szafki nocne. Czystość formy i symetria – to one powinny być wyznacznikami sypialni, która powstała w duchu inspiracji stylem azjatyckim. Minimalizm formy pozwoli osiągnąć pełnię relaksu. Dominujące w takiej sypialni barwy powinny oscylować wokół jednego odcienia, a kontrastujące kolory – stanowić dodatek, który sprawi, że przestrzeń nie będzie mdła, ale interesująca. Warto postawić na naturalność – drewniane meble, żywe rośliny, bawełnianą pościel, wełniane pledy. Wszystko to sprawi, że sypialnia, mimo iż utrzymana w stylu minimalistycznym będzie przytulna. Pokaż swą egzotyczną naturę w sypialni, wybierając do niej łóżko japońskie.


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 30.10.2016

Komentarze