Lampy kule – nowoczesne lampy wiszące

Nowoczesne lampy wiszące kule stały się popularne ze względu na ich wszechstronność. Z łatwością dopasowują się do każdego rodzaju wystroju lub pomieszczenia i świetnie sprawdzają się jako źródło światła. Prawdopodobnie pierwsza lampa sprzedawana na rynku była okrągła. Lampy w postaci szklanej kuli wytwarzają światło i równomiernie je rozprowadzają po pomieszczeniu, czyli ich kształt pozwala na swobodne rozchodzenie się światła w każdym kierunku. Sklep Artera sprzedaje szeroką gamę lamp kulowych, które nie tylko cieszą oko, ale zapewniają dużo światła, a także nadają każdemu pomieszczeniu niepowtarzalny styl.

1

Lampy wiszące kule – znaczenie

Lampy wiszące kule – znaczenie

Pojęcie kuli jako kształtu było przyjmowane przez wielu myślicieli na przestrzeni dziejów. Grecki filozof Parmenides uważał ją za symbol boskości bez początku i końca. Podobnie inni myśliciele inspirowali się kulistym kształtem. Wszystko co kuliste kojarzone byłe ze słońcem a słońce jest źródłem światła i życia.Postrzegania światła na przestrzeni wieków nabiera innego znaczenia. Kiedyś rozumiane było jako coś co miało zapewnić bezpieczne oświetlenie po zmroku i w nocy. Dzisiaj wybór lampy to coś więcej niż tylko samo światło. Ludzie rozumieją ten fakt i wybierają oświetlenie domu w oparciu o rodzaj atmosfery, którą chcą stworzyć. Po długim dniu w pracy potrzebujemy światła, które pomoże nam się odprężyć i zrelaksować. Idealnym rozwiązaniem tego problemu jest delikatnie ściemniająca, kojąca lampa z kulistym kloszem. Dzięki skupieniu się na naszych potrzebach możemy w końcu wybrać idealną oprawę oświetleniową – taką, która wykorzystuje miękkie sztuczne światło, aby złagodzić stres i wszelkie napięcia.Lampy wiszące w kształcie kuli zapewniają największą elastyczność spośród każdej oprawy oświetleniowej, jeśli chodzi o dopasowanie do stylu domu. Ale to nie znaczy, że każda oprawa oświetleniowa z tą funkcjonalnością jest warta zakupu. Oczywiście lampa wisząca w kształcie kuli ma specjalne cechy, które każdy powinien wziąć pod uwagę przed jej zakupem.Na co zatem zwrócić uwagę:Rozmiar lampy: Wiele lamp wiszących i opraw w kształcie kuli wykorzystuje mniejsze elementy, aby stworzyć bardziej zwartą konstrukcję. Dzięki temu świetnie prezentują się w większych pomieszczeniach z wysokimi sufitami. Lampa zawiera kilka kul, które współgrają ze sobą i idealnie oświetlają nawet duże pomieszczenie.
Szkło i jego rodzaje, z których są lampy kule - są dostępne w różnych kolorach, fakturach i przejrzystości. Szklane lampy kule są zazwyczaj pomocne przy oświetlaniu pomieszczeń wymagających dobrej widoczności. Zarówno w kuchni, jak i przedpokoju jako źródło światła można wykorzystać duże szklane kule. Kolorowe będą dobrze sprawdzać sie w jadalnie. Mleczne zaś ze względu na swoja delikatność w przesyłaniu światła będą idealne do sypialni lub salonu.
Wybór żarówek – obecnie można mocno eksperymentować w tym temacie. Ich wybór jest naprawdę duży. Stopień jasności, temperatura barwy, czy sam kształt
Rodzaj i kolor wykończenia lampy np. metal w złotym odcieniu czy stalowe linkiLampy wiszące to świetny sposób na dodanie piękna i użyteczności do każdego pomieszczenia w domu. Można je umieścić w dowolnym miejscu na suficie i oświetlić dowolny obszar. Istnieje wiele różnych stylów lamp wiszących — niektóre akcentują inne źródła światła, a inne są głównym źródłem światła w przestrzeni.  Sklep Artera posiada nie tylko lampy wiszące, ale także lampy stołowe, kinkiety czy lampy stojące, które można stosować w każdym pomieszczeniu w domu.


Galeria

zdjęcie
zdjęcie
zdjęcie

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 08.11.2022

Komentarze