Karnisze - podpowiadamy, jakie wybrać i gdzie kupić

Karnisz razem z zasłonami tworzy połączenia odgrywające jedną z najbardziej istotnych ról w wystroju danego połączenia. Na przestrzeni ostatnich lat design tego elementu aranżacji okiennej uległ znacznej transformacji, dzięki nowym stylom i materiałom użytym w produkcji. Jak dobrać karnisz odpowiedni do rodzaju zasłony bądź firany i gdzie kupić najlepsze egzemplarze?

1

Karnisz - podstawowa charakterystyka

Karnisz - podstawowa charakterystyka

Zgodnie z powszechnie przyjętą definicją, karnisz określany jest jako drążek bądź listwa, którego fundamentalną funkcją jest zawieszenie na nim firanek lub zasłon. Zawieszony nad oknem pełni również rolę dekoracyjną, wzbogacając aranżację całego pomieszczenia.Ten wyjątkowy element aranżacji okiennej składa się z części takich jak:

 • kółka

 • klamry służące do upięcia

 • drążki wraz z ich końcówkami

 • wsporniki

 • żabki (bądź agrafki)


2

Rodzaje karniszy

Karnisze na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat podzieliły się na kilka podstawowych rodzajów, umożliwiających odpowiednie dopasowanie do rodzaju pomieszczenia. Ten element wyposażenia wnętrza dzieli się ze względu na takie elementy jak długość, kolor, sposób montażu oraz materiał użyty w produkcji.Współcześnie wyróżnia się takie rodzaje karniszy jak:

 • apartamentowe

 • szynowe

 • sufitowe PCV

 • kwadratowe oraz prostokątne

 • ozdobne

 • metaloweWszystkie z wyżej wspomnianych karniszy dostępne są w sklepie Karnix, który od 25 lat dostarcza swoim klientom najwyższej jakości elementy aranżacji okiennej na stronie https://www.karnix.pl.


3

Długość karnisza

Po podjęciu decyzji o rodzaju karnisza odpowiednim do stylistyki pomieszczenia, w którym będzie zamontowany, należy dokładnie zmierzyć wnęki okiennej - czynność ta umożliwi dobranie długości i rodzaju mocowania. Przy dokonywaniu pomiarów należy pamiętać o tym, że sam karnisz powinien być montowany około 5 centymetrów nad oknem, a firana bądź zasłona nie może opierać się o elementy takie jak parapet bądź grzejnik.


4

Czym się kierować przy wyborze karnisza?

W wyborze odpowiedniego karnisza należy w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na jego kolor. Barwa tego elementu aranżacji okiennej powinna być dopasowana do lamp, żyrandoli oraz okuć przy meblach. **Jednolitość kolorystyczna zapewni domownikom należyte poczucie harmonii i spokoju wewnętrznego.Drugim z najbardziej istotnych elementów, na które należy zwrócić uwagę w doborze karnisza, jest jego końcówka**. Przybierać może ona wiele kształtów - od klasycznych po te bardziej bardziej ozdobne, skierowane do wszelkich wielbicieli tradycyjnego wzornictwa. Wybór karnisza pod względem jego końcówki zależny jest przede wszystkim od gustu domowników oraz stylu, w jakim urządzone jest mieszkanie. W nowoczesnych pomieszczeniach, w których biel jest kolorem dominującym warto postawić na proste kształty, natomiast w pokojach klasycznych na końcówki ozdobne. Więcej informacji na temat doboru karnisza w artykule Wiosenne dekoracje okienne - podpowiadamy jakie karnisze wybrać


5

Zakup karnisza wysokiej jakości

Po doborze karnisza dopasowanego do rodzaju wnętrza, samej czynności zakupu najlepiej dokonać w sklepie internetowym Karnix, będącym niekwestionowanym liderem na rynku producentów wszelkich elementów aranżacji okiennej. Od 25 lat dostarcza ona produkty najwyższej jakości, dbając o dynamiczny rozwój firmy i wdrażanie nowoczesnych technologii. Karnisze, rolety, żaluzje oraz moskitiery są tworzone na hali o powierzchni aż 4000 metrów kwadratowych, co świadczy o ich zaangażowaniu w dostarczanie elementów wystroju najwyższej jakości!


Dodaj komentarz

 1. Zaloguj się:
 1. 23.09.2020

Komentarze