Jakie pokrycia dachowe warto wybrać i dlaczego?

Budowa domu lub innego obiektu budowlanego zawsze wymaga stworzenia kompleksowego projektu, który pozwoli na stworzenie bezpiecznej budowli. Jeśli chodzi o kwestie bezpieczeństwa i funkcjonalności – zadbaj o to, aby zastosować jak najlepsze pokrycia dachowe. Tylko w ten sposób ochronisz nieruchomość przed wiatrem, wodą, wilgocią, a nawet śniegiem. Dowiedz się więcej o tym, jakie są najbardziej popularne pokrycia dachowe! Branża budowlana stale się rozwija, co przekłada się na lepszy dostęp to tańszych i wydajniejszych materiałów budowlanych. Chcesz wiedzieć, jakie pokrycia dachowe sprawdzą się najlepiej w przypadku domu jednorodzinnego? Rodzajów materiału na wykończenie dachu jest wiele, dlatego warto poznać specyfikację kilku najpopularniejszych. Dzięki temu podejmiesz właściwą decyzję i zbudujesz dach, który przetrwa wiele lat użytkowania.

1

Rodzaje pokryć dachowych – najważniejsze informacje

Rodzaje pokryć dachowych – najważniejsze informacje

Stawiając nowy obiekt budowlany, warto na samym początku ustalić oczekiwania odnośnie finalnego wyglądu dachu, określić budżet i dopiero wtedy podjąć decyzję o wyborze pokrycia dachowego dla swojego obiektu. Warto nadmienić, iż bardzo istotna jest poprawność wbudowania każdego z rodzajów pokrycia i wybór firmy wykonawczej. Materiały, które są dostępne i najchętniej wybierane przez firmy budowlane zajmujące się konstrukcjami dachowymi, to:● Bitumiczne pokrycia dachowe – są uniwersalne, cechuje je wysoki poziom elastyczności oraz występują na rynku w kilku wariantach. Warto dodać, że dobrze sprawdzają się na dachach o sporym nachyleniu.
● Papa dachowa – to materiał, który znany jest w branży budowlanej już od wielu lat.
Z roku na rok jest wykorzystywana coraz rzadziej ze względu na fakt, iż sprawia spore trudności na etapie jej montażu, a także ma dość słabe parametry techniczne. Obecnie sprawdza się lepiej do uszczelnień oraz regeneracji ubytków dachowych.
● Blachodachówka – można powiedzieć, że to najpopularniejsze pokrycie dachów
w ostatnich latach. Materiał tego typu produkuje się z blachy aluminiowej oraz stalowej, która pokryta jest wysoce wytrzymałą farbą. Główne cechy tego pokrycia to wytrzymałość, łatwość montażu oraz brak problemów z utrzymaniem czystości. Co ciekawe, wadą blachodachówki jest słaba izolacyjność akustyczna.
● Pokrycia dachowe PCV – jeśli chodzi o pokrycia dachowe PCV – te stosuje się
w nowoczesnym budownictwie. Są wytrzymałe, odporne na zewnętrzne warunki atmosferyczne oraz przebarwienia. To najczęściej poliwęglan i plexi.
● Pokrycia dachowe z łupka – naturalnym surowcem wykorzystywanym na pokrycia dachowe jest łupek. To materiał naturalny , solidny i elegancki, pasujący zarówno do nowoczesnego, jak i klasycznego budownictwa. Łupek naturalny można wykorzystać również na elewację domu nadając budynkowi nietuzinkowy wygląd. . Cechuje go uniwersalność, gdyż możesz z jego pomocą stworzyć najróżniejsze wzory pokryć dachowych, stosowany przy dachach o skomplikowanej konstrukcji, które będą trwałe na wiele lat.


2

Ile kosztuje materiał na pokrycie dachu?

Średnie ceny pokrycia dachu w zależności od wybranego materiału wahają się w kwocie od 100 do 400 złotych za m2. Jeśli zdecydujesz się na łupek, licz się z wydatkiem na poziomie do 300 złotych za m2. Wybierając blachodachówkę zapłacisz średnio 50-100 złotych za m2, choć wiele zależy od tego, jakiego producenta materiału wybierzesz. Pamiętaj – pokrycie dachowe powinno być trwałe na lata, dlatego stawiaj na jak najlepsze surowce!


Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 03.11.2022

Komentarze