Jakie firany są modne w 2023 roku?

Dekoracja okienna to coś, bez czego można żyć, ale mimo wszystko zdecydowanie warto w nią zainwestować. Niezależnie od tego, czy wybierzemy drewniane żaluzje, rolety rzymskie, rolety dzień i noc czy te standardowe, a może firany i zasłony, takie okno będzie się prezentowało o wiele przyjemniej, a pomieszczenie nabierze przytulnego charakteru. W nowoczesnych domach często rezygnuje się z jakichkolwiek dekoracji - szczególnie tam, gdzie przeszklenia są bardzo duże, a za nimi widać ogród lub las. Kiedy nie musimy ukrywać się przed wzrokiem sąsiadów, o wiele łatwiej jest darować sobie dekorację okienną. Mimo to warto się nad nią zastanowić.

1

Po co wieszać w oknie firany i zasłony?

Po co wieszać w oknie firany i zasłony?

Najbardziej oczywisty jest fakt, że firanki oraz zasłony doskonale posłużą jako osłona przed wzrokiem tych, którzy mogą przechodzić ulicą lub obserwować nas z sąsiednich budynków. Gęsta firana da wtedy komfort psychiczny - szczególnie wieczorami, kiedy w pokojach włączone są lampy i przez okna naturalnie wszystko widać. W ostatnich latach ci, którzy traktują dekoracje okienne tylko jako osłonę przez potencjalnymi podglądaczami, inwestują przede wszystkim w żaluzje i rolety. Te rodzaje osłon pomagają dodatkowo uchronić się w niewielkim stopniu przed letnimi upałami.Dla tych, którzy jednak doceniają urok, jaki mogą wnieść do pomieszczenia inne dekoracje okienne, sklepy oferujące wyposażenie wnętrz i tekstylia proponują setki wzorów firan i zasłon. Może je kupić w praktycznie dowolnej kolorystyce, w wielu rodzajów materiałów. Odpowiednio dobrane, mogą fantastycznie podkreślić klimat panujący w domu.


2

Jakie firany są modne w tym sezonie?

W sklepach stacjonarnych i internetowych znajdziemy rozmaite kolory i wzory firan do salonu. Dostępne materiały dają mnóstwo możliwości - także uszycia indywidualnych projektów na wymiar. Wybór dekoru zależy tylko od tego, jaki styl mamy w salonie oraz w jakiej gamie kolorystycznej chcemy się poruszać.Od kilku sezonów w branży wnętrzarskiej królują trendy związane z ruchem eko. Styl natural boho, vintage, urban jungle - to właśnie one pojawiają się najczęściej. Wraz z tymi trendami do naszych domów przywędrowały materiały naturalne, zwiewne, o stonowanych barwach. Sezon 2023 nadal będzie za tymi inspiracjami podążał. Podczas gdy na ścianach i meblach pojawi się dużo drewna, wikliny, lnu, kolorów ziemi, zieleni czy ochry, okna będą przystrajane w zwiewne, lekkie materiały o delikatnych barwach.Białe firanki - czy to gładkie, czy we wzory - powoli odchodzą w niepamięć. Teraz warto postawić na gładkie lub bardzo delikatnie zdobione materiały w jasnych kolorach. Firany kremowe, beżowe, jasnobrązowe, szare, nawiązujące do natury - to jest to, czego warto spróbować w tym sezonie.Nawet jeśli w naszym domu królują inne style, nienawiązujące do ruchów eko, na pewno też znajdziemy tkaniny, które będą podążały za obecną modą i idealnie wpasują się w wystrój domu.


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 17.02.2023

Komentarze