Jaki kosz na śmieci wybrać do domu i biura? Sprawdzamy kosze bezdotykowe.

Każdy człowiek produkuje blisko 300 kg śmieci przez cały rok. To imponująca liczba, śmieci gromadzimy w specjalnych workach, a gdy tylko są wypełnione po brzegi usuwamy je z pola widzenia. Ale na całym świecie żyje prawie 8 mld ludzi, skala przetwarzania odpadów jest tak ogromna, że nie w sposób tego pojąć, ile procesów należy wdrożyć, by nasza planeta była pozbawiona właśnie takich zanieczyszczeń. Każdy człowiek może jednak wesprzeć takie działania poprzez regularną segregację śmieci. W tym celu do dyspozycji mogą nam pomóc intuicyjne kosze na śmieci.

1

Segregacja śmieci i odpadów - obowiązek, który wspiera środowisko i chroni nasz portfel

Segregacja śmieci i odpadów - obowiązek, który wspiera środowisko i chroni nasz portfel

Wiele osób oburza się na myśl, że muszą segregować odpady we własnym domu czy osiedlowym śmietniku. Warto jednak pamiętać, że idea segregowania śmieci opiera się na bardzo istotnej zasadzie - dzięki segregacji oddzielamy odpady od surowców, które docelowo można wykorzystać do dalszej produkcji np. plastik. Ponadto, ratujemy naszą już i tak dość zabrudzoną planetą przed klęską biologiczną.


2

Zasady segregacji śmieci - co warto wiedzieć, by skutecznie oddzielać odpady?

Zasady segregacji śmieci - co warto wiedzieć, by skutecznie oddzielać odpady? Kosz do segregacji odpadów z kanałami wentylacyjnymi, fot. eco-market.pl

Jeszcze dwa lata temu, odpady segregowaliśmy na odpady zmieszane, suche i szkło. Teraz segregacja jest bardziej szczegółowa i dzieli się na pięć kategorii:

  • Metal i tworzywa sztuczne - oznaczone kolorem żółtym,

  • Papier - oznaczone kolorem niebieskim,

  • Szkło - oznaczone kolorem zielonym,

  • Odpady biodegradowalne - oznaczone kolorem brązowym,

  • Odpady zmieszane - oznaczone kolorem czarnym.Ważne! Specyficzne typy produktów np. baterie, leki, sprzęty RTV oraz AGD, zużyte żarówki oraz meble i odpady po substancjach chemicznych nie mogą być przydzielone do żadnej z grup segregacji odpadów. Aby pozbyć się takich rzeczy, musimy składać je w wyznaczonych miejscach typu Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych.


3

Specjalne kosze na śmieci pomogą w dokładnym i intuicyjnym segregowaniu odpadów

Specjalne kosze na śmieci pomogą w dokładnym i intuicyjnym segregowaniu odpadów Elegancki kosz bezdotykowy, fot. eco-market.pl

O segregowaniu śmieci warto pomyśleć już na początku projektowania kuchni. Aktualnie bez żadnego problemu możecie kupić dopasowane kosze na śmieci, które będą dopasowane kolorystycznie do podziału odpadów.Doskonałym rozwiązaniem będą kosze bezdotykowe przeznaczone do segregacji, które pozwolą na dokładne rozdzielanie odpadów do dopasowanych komór, dzięki temu domownicy szybko nauczą się i przyzwyczają do ekologicznych nawyków. Kosze bezdotykowe na śmieci to bardzo uniwersalna propozycja, która łączy nie tylko troskę o środowisko, ale i bezpieczeństwo. Sprawdzą się też we wszelkiego rodzaju punktach usługowych, dzięki nim unikniemy zbędnego dotykania powierzchni.


4

Zaletą koszy bezdotykowych jest przede wszystkim ograniczenie kontaktu osoby wyrzucającej śmieci z odpadami, które zostały tam już włożone wcześniej. Kosze te są wyposażone w bardzo szczelną i solidnie wykonaną pokrywę, a specjalny sensor wykrywa zbliżający się ruch dłoni. To intuicyjne urządzenie pomoże w segregowaniu odpadów, coraz częściej jest wybieranym rozwiązaniem w biurach, żeby wybrać najlepszy model wystarczy przejrzeć ofertę kilku sklepów internetowych, na przykład eco-market.pl.


5

Do przydomowego garażu albo ogrodu świetnie sprawdzą się także kosze na śmieci z kanałami wentylacyjnymi. Pojemniki te pozwolą nam na swobodną segregację dużej ilości odpadów a solidne uchwyty worków wyeliminują konieczność wiązania węzłów. Dzięki takiej konstrukcji możemy zaoszczędzić wiele czasu na wyciąganie ciężkich śmieci z obręczy kosza na śmieci i dodatkowo wybrać odpowiednie kolory pokryw, które będą sugerowały jakie śmieci możemy wrzucić do danego pojemnika. 


Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 10.02.2021

Komentarze