Jak zrobić kuchnię pełną marzeń?

Kuchnia w tradycyjnej zabudowie w formie litery L to najczęściej wykorzystywany wystrój mieszkania. Do tego pomieszczenia warto wpuścić trochę żywszego koloru. Ciepłym i kojarzącym się ze słodkim owocem jest pomarańcz lub pyszny miód. Takie zestawienie barw wpływa na dodanie energii wnętrzu.

1

Przeważnie stosowane są meble, które robione są na wymiar w kolorze jasnego drewna. Te kolory, które mają pomalowane ściany i meble w ciepłej tonacji sprawiają, że chętnie tam się przebywa. Zabudowa szafek dolnych powinna być w jednym ciągu wzdłuż ściany, natomiast druga część zabudowana jest pod kątem dziewięćdziesięciu stopni, czyli tworzy kształt litery L. Jest to dobry układ mebli, bo pozwala na jednej części swobodnie pracować na blacie kuchennym. Najkorzystniejszym rozwiązaniem przy projektowaniu jest umiejscowienie zlewozmywaka w pobliżu blatu roboczego.


2

Ustawienie mebli w szeregu i zamontowanie szafek górnych pozwala na dalsze manipulacje na powierzchni. W tym pomieszczeniu można jeszcze zafundować sobie mały stolik drewniany z krzesłami, na którym spożywa się posiłki albo pije kawę podczas przerwy, czekając na dogotowujące się ziemniaki do obiadu. Nad kuchenką zamontowany jest okap w kolorze metalowym, który sprawnie zbiera wszystkie zapachy do środka oraz czuwa nad bezpieczną wentylacją powietrza.


3

Płyta kuchenna jest wkomponowana w meble na wymiar tak, że nie widać zakończeń i tworzy to jedną całość. Klimat w kuchni panuje bardzo słodki. W każdej chwili można przywołać smaki dotyczące egzotycznych owoców, patrząc na ściany w tych kolorach. Kuchnia powinna mieć widne okno, co sprzyja wpadaniu światła naturalnego. Tam, gdzie najwięcej pracuje się, powinno być zamontowane dobre oświetlenie.


4

Akcesoria kuchenne nie trzymane są na wierzchu, ponieważ jest dużo do tego przeznaczonych szafek, w których można swobodnie je schować. Do podręcznego korzystania z akcesoriów może posłużyć przytwierdzony do ściany ze stali nierdzewnej reling. Na nim można zawiesić wszystko to, co ułatwi nam pracę przy gotowaniu. Zaleca się szczególnie łopatki do przewracania mięsa podczas pieczenia, tłuczek do mięsa, gdy ochota przyjdzie na schabowego, otworzenie dobrego wina korkociągiem albo starcie sera na pizzę wyciągniętą właśnie dopiero co z pieca.


5

Wszystkie te elementy zgrabnie powieszone ciekawie komponują się w kuchni i są jej częścią. Okno przyozdobione powinno być jasną roletą z materiału naturalnego. Efektem tego jest dużo słońca w tej kuchni i dobre warunki na założenie małego ogródka z ziołami. Naturalne przyprawy dodane do robionych potraw wzbogacają smak. Same zioła też są ciekawym elementem wystroju kuchni.


6

Stworzone potrawy są nie do powtórzenia przez innych. Wchodząc do niej na pierwszy plan wysuwa się doniczkowy ogródek i pachnie ziołami w całym mieszkaniu. Podłoga powinna być zaakcentowana przez zastosowanie płytek o dużej powierzchni i ułożona w kopnięty kwadrat, co zwiększa i poszerza kuchnię. Wszystko wygląda bardzo estetycznie i zachęca do korzystania. Kolory położone na ścianie mają moc pozytywnej energii.


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 23.09.2010

Komentarze

Zazwyczaj należy brać pod uwagę funkcjonalność kuchni, ponieważ musimy bezbłędnie poruszać się po niej, potem, dopiero jej wyst Pozdrawiam.rój. Kuchnia marzeń dla każdego będzie oznaczała, coś innego. Ważne jest w tym wszystkim, aby kuchnia prezentowała się dobrze i można było z niej korzystać, nie potykając się o akcesoria kuchenne. Nawet mała kuchnia powinna wyróżniać się i być bardzo dobrze zorganizowana. Pozdrawiam.

Ostatnio zmieniony: 2013-02-24 11:09:51

świetna porada

Ostatnio zmieniony: 2013-02-23 21:36:07

Oczywiście, że tak. Dla każdej pani domu kuchnia marzeń będzie wyglądać inaczej. Zawsze będzie się czymś różnić.

Ostatnio zmieniony: 2013-02-18 20:47:10

Ciekawe:)każda pani domu ma swoją wizję:)

Ostatnio zmieniony: 2013-02-18 13:47:47

W kuchni powinno być funkcjonalnie, schludnie i ma być radością dla pani domu.

Ostatnio zmieniony: 2013-02-17 11:15:40

bardzo dobra porada

Ostatnio zmieniony: 2013-02-17 06:20:45