Jak zrobić, domowymi sposobami, pułapkę na muszki owocówki?

Muszki owocówki bywają naszym przekleństwem. Walka z nimi , w większości, musi się sprowadzić do ich niedokarmiania - nie zostawiania resztek jedzenia, opłukaniu zlewu po każdorazowym myciu naczyń czy szczelnego zamykania kosza na śmieci. Jak już się pojawiają, to zazwyczaj całymi rojami. Domowymi sposobami można zbudować bardzo skuteczną pułapkę i stopniowo pozbyć się całego roju.

  • butelka po winie, ocet, syrop owocowy (najlepiej malinowy lub wiśniowy), płyn do mycia naczyń.
1

Przygotuj szklaną butelkę z długą szyjką (najlepiej do tego celu nadaje się butelka po winie, można także użyć butelki po piwie albo butelki po syropie owocowym). Na dno butelki wlej octu - tak, by warstwa octu była wysoka mniej więcej na 2-3 cm.


2

Następnie przechyl butelkę i po jej ściance nalewaj do butelki syropu owocowego. Syropu powinno być mniej więcej o połowę mniej niż octu. Całość delikatnie wymieszaj ruszając butelką.


3

Na koniec, do butelki wlej kilka kropel płynu do mycia naczyń - warstwa płynu utrudni muszkom wydostawanie się z pułapki tworząc na odnóżach warstwę poślizgową.


4

Tak przygotowana pułapkę postaw w miejscu, gdzie lata najwięcej muszek. Pułapkę zostaw na ok. 3 godziny. Po tym czasie wylej zawartość butelki wraz z martwymi muszkami i zrób pułapkę od nowa. Powtarzaj te czynności dopóki nie znikną wszystkie muszki.


5

Uwagi i spostrzeżenia

  • Do pułapki nie używaj żółtego syropu owocowego (nie wiem dlaczego, ale muszki nie lgną do syropów pomarańczowych czy brzoskwiniowych). Na dno butelki możesz wrzucić kilka, drobny , kawałków marchewki - muszki bardzo lgną do lekko gnijacej marchewki).


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 02.03.2013

Komentarze

Dobra porada, tylko że teraz tych muszek nie ma... Czekam by wypróbować!!

Ostatnio zmieniony: 2013-03-06 15:01:21

porada fajna :D ale brakuje zdjęć lub rysunków :D objaśniających :D

Ostatnio zmieniony: 2013-03-04 15:59:27

fajna porada

Ostatnio zmieniony: 2013-03-03 11:45:03