Jak znaleźć mieszkanie?

Społeczeństwo ciągle się rozwija, jest nas coraz więcej a tym samym zaczyna narastać problem mieszkaniowy. Jak więc znaleźć mieszkanie?

1

  1. Przejrzyj serwis aukcyjny allegro, coraz większa liczba osób go używa a liczba aukcji rośnie z dnia na dzień.


2

  1. Uruchom tak zwaną "pocztę pantoflową", poinformuj znajomych o tym że szukasz mieszkania. Pamiętaj społeczności w XXI wieku to potęga, najlepszym tego przykładem jest nasza-klasa czy facebook. Możliwe że ktoś z twoich znajomych zna osobę która sprzedaje mieszkanie bądź widział ciekawe ogłoszenie.


3

  1. Udaj się do pośrednika nieruchomości, oczywiście taka wizyta wiąże się z kosztami jednak warto zainwestować, w końcu mieszkanie to nie samochód czy buty nie zmieniamy go często.


4

  1. Ostatnim krokiem z którym większość ludzi się nie liczy są aukcje komornicze, niewielu z nas wie o tym, że na takich aukcjach można zakupić nieruchomość za 75% jej wartości. Sprawdź komornika w swoim regionie, większość ma strony internetowe na których znajdują się informację o aukcjach.


Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 23.03.2011

Komentarze

Moim zdaniem najlepszy sposób to pkt. 3 czyli pośrednik. Jest to wariant, który kosztuje jednak wydaje mi się, że warto zapłacić 2-3% więcej za... spokój i komfort psychiczny. Pośrednik przygotuje profesjonalną umowę, która nas zabezpieczy przed niespodziankami. Jest to szczególnie ważne w sytuacjach kiedy prawo własności przechodzi na kupującego w innym terminie niż termin zawieranej transakcji. Poza tym poradzi czy dawać sprzedającemu zaliczkę czy zadatek. Przygotuje ewentualną umowę przedwstępną, ureguluje termin ewentualnej późniejszej wyprowadzki sprzedającego oraz przypilnuje aby nie było zgrzytów prawnych w sytuacjach gdy w rachubę wchodzi kredyt bankowy.

Ostatnio zmieniony: 2011-04-12 22:01:54

Dokładnie wiele osób nie zwraca na to uwagi

Ostatnio zmieniony: 2011-03-24 14:38:26

Interesujące to z tym komornikiem.

Ostatnio zmieniony: 2011-03-24 12:47:06