Jak znaleźć dobrego projektanta wnętrz?

Kiedy podejmujemy decyzję, że chcemy, aby wnętrza naszego domu, mieszkania były przemyślane, ładne i funkcjonalne a sami nie mamy na to czasu poszukajmy projektanta.

1

Zacząć należy od przejrzenia ofert zamieszczonych w internecie w celu znalezienia biura projektowego lub projektanta. Proponuję przyjęcie kryterium estetycznego - strony architektów i projektantów głównie przedstawiają ich realizacje i dokonania, dzięki czemu możemy zapoznać się z ich stylem i charakterem projektowanych wnętrz. Nie należy opierać się na jednym projektancie czy biurze.


2

Przy projektowaniu wnętrz proponuję wybierać osoby z rynku lokalnego, gdyż znają one miejscowe punkty sprzedaży i przy wyborze materiałów w sposób zorganizowany będą planować wizyty w sklepach i galeriach. łatwo będzie również podczas realizacji wezwać projektanta na budowę na nadzór autorski.


3

Z wybranymi projektantami należy umawiać się 'na budowie' czyli w miejscu inwestycji. Rozmowa ta powinna być niezobowiązująca żadną stronę i bezpłatna. Najważniejsze w rozmowie jest sprawdzenie, czy myślenie o wnętrzu jest spójne, czy rozmowa jest konkretna i na temat i przede wszystkim czy odpowiada nam sposób prowadzenia przez projektanta spotkania. Pamiętajmy, ze przez następne co najmniej pół roku będziemy z tą osobą mieć do czynienia. Na spotkaniu z każdym projektantem należy uzgodnić ten sam zakres prac do wykonania i poprosić o wycenę.


4

Wybór powinien paść na projektanta, którego termin realizacji, harmonogram i zakres pracy, cena i harmonogram płatności oraz stosunek do powierzonego zadania najbardziej nam odpowiada. Należy zwrócić szczególną uwagę, aby przed rozpoczęciem pracy dokładnie zapisać powierzony zakres zadaniowy.


Przeczytaj teraz:

Galeria

zdjęcie

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 28.10.2009

Komentarze

rewelacyjna porada, dzięki

Ostatnio zmieniony: 2013-02-03 13:07:34

Wartościowa porada :) Pozdrawiam

Ostatnio zmieniony: 2011-03-10 22:29:36