Jak zmienić stary dom w nowoczesny?

Co kupić? Nowy dom w stanie deweloperskim? Mieszkanie z rynku wtórnego? A może......stary dom do remontu?

  • dom do adaptacji
1

Co przemawia za kupnem starego domu? Zastana tkanka - można od razu zamieszkać i remontować w ramach istniejących środków finansowych,ale również i ograniczenia. Remont starego domu nie wiąże się tylko z odmalowaniem ścian. Stare domy to doskonały materiał dla stworzenia nowoczesnej adaptacji.


2
wizualizacja wizualizacja

Dla estetycznego i nowoczesnego wyglądu budynku należy przemyśleć i zaprojektować elewacje. Pomóc mogą temu nowoczesne technologie komputerowe tzw. wizualizacje czyli fotorealistyczne obrazy w znacznym m stopniu odzwierciedlające ostateczny wygląd.


3
rozbiórka rozbiórka

Po zatwierdzeniu projektu przystępujemy do realizacji projektu. W tym przypadku wiązał się to z przebudową starej więźby dachowej.


4
ocieplenie ocieplenie

Po budowie nowej więźby dachowej, deskowaniu dachu i przygotowaniu ścian następuje ocieplenie budynku, oraz budowa elementów dekoracyjnych - ramy.


5
wykończenie wykończenie

Malowanie i wykończenie budynku. Stary dom w 'nowym ubraniu'.


Przeczytaj teraz:

Galeria

zdjęcie

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 22.10.2009

Komentarze

Sama budowlanka 200-250tys.

Ostatnio zmieniony: 2011-03-11 11:37:06

Tak z ciekawości: jaki jest orientacyjny koszt takiego remontu?

Ostatnio zmieniony: 2011-03-10 20:16:37

Budynek istniejący nie zawsze spełnia wymogi znowelizowanych zapisów prawa budowlanego. W tym przypadku zarówno kwestie gabarytu działki /działka zbyt wąska aby na niej postawić dom/ jak i kwestie ekonomiczne.  Remont można tak zaplanować aby nie było potrzeby wyprowadzania się, przynajmniej z jego części podczas remontu.  Łatwiej również podzielić inwestycję na etapy, również finansowe.  Niezbędne jest przed przystąpieniem do prac remontowych oszacowanie zakresu zmian i ekonomicznego bilansu kosztów.
Ciekawa porada. Rozumiem, że zdjęcie do kroku nr 3 przedstawia dom po rozbiórce, czyli usunięciu wszystkich zbędnych elementów. Pytanie - czy łatwiej jest wyremontować stary dom tylko ze względu na kwestie związane z pozwoleniem na budowę i innymi formalnościami? Czy jest po prostu taniej?