Jak wymienić żyrandol?

Kiedy znudzi nam się stary, wysłużony żyrandol idziemy do sklepu elektrycznego w celu nabycia nowego. Gdy już wybierzemy odpowiedni model i wrócimy z nim do domu, często jest dylemat, co teraz należy zrobić. Jak wymienić żyrandol?

  • dwa płaskie śrubokręty, trochę cierpliwości.
1

Po pierwsze należy wyłączyć prąd poprzez rozłączenie bezpieczników. Nie każdy tak robi, co może skutkować porażeniem, gdy ktoś przez przypadek załączy przełącznik prądu. Dlatego najlepiej jest odłączyć bezpieczniki.


2

Kiedy upewniliśmy się, że prąd nie płynie w przewodach możemy przystąpić do zdemontowania starego żyrandola. W tym celu będzie nam potrzebny śrubokręt krzyżakowy, którym należy odkręcić śruby mocujące żyrandol do sufitu.


3

Następnie odkręcamy kable z kostki połączeniowej. Do tej czynności potrzebujemy małego płaskiego śrubokręta. Kiedy już uporamy się z odkręceniem przewodów, to stary żyrandol już jest zdemontowany.


4

Jak już zdemontowaliśmy stary żyrandol to przystępujemy do montaży nowego postępując w sposób odwrotny do demontażu. Najpierw łączymy przewody w kostce małym płaskim śrubokrętem, następnie mocujemy żyrandol do sufitu wkrętami zdemontowanymi wcześniej lub używamy nowych w zależności od tego, jaki jest stan zdemontowanych wkrętów. I gotowe wystarczy załączyć korki i mamy nowy żyrandol w pokoju.


5

Uwagi i spostrzeżenia

  • należy się upewnić czy prąd jest rozłączony, a po montażu nie zapomnieć załączyć go z powrotem.


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 03.08.2012

Komentarze