Jak "wymalować" ramki na zdjęcia?

Kupno ramki lub framugi to nie jedyny sposób, aby zapewnić naszym zdjęciom lub obrazom wspaniałą oprawę. Poniżej przedstawiamy sposób, jak przy użyciu wałka malarskiego, farby i taśmy malarskiej stworzyć oryginalne ramki.

1

Aby wykonać ramki, które będą stanowić idealne tło do zawieszenia zdjęć czy obrazów w pierwszej kolejności należy dokładnie wymierzyć ich kształt. Po jego zaznaczeniu, należy przykleić ochronna taśmę malarską, aby nasze ramki miały upragniony kształt.


2

Aby kolor który nakładamy (tutaj czarny Flügger Interior Blackboard Finish), nie wszedł nam pod taśmę malarską i nie zepsuł idealnego odcięcia koloru, należy zamalować taśmę kolorem ,który widnie już na ścianie. W tym przypadku malujemy taśmę małym pędzelkiem i białą farbą np.Flutex 5.


3

Tak przygotowaną powierzchnię z zabezpieczoną taśmą malarską malujemy farbą Flügger Interior Blackboard Finish. Jeżeli dodatkowo chcemy, aby nasze ramki miały właściwości tablicy magnetycznej, najpierw musimy użyć gruntu magnetycznego Flügger Interior Magnetic Board, a później pomalować Flügger Interior Blackboard Finish. Dzięki temu uzyskamy powierzchnię, na której zdjęcia lub obrazki będzie można mocować za pomocą magnesów.


4

Pamiętaj aby usunąć delikatnie taśmę malarską nim przeschnie farba.


5

Uwagi i spostrzeżenia

  • Pamiętaj, że nie musisz kupować kilkulitrowych puszek farb do tego typu prac. W sklepach sieci Flügger farby zawsze możesz kupić małe opakowanie, które w zupełności do tego wystarczy.


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 09.01.2011

Komentarze

Fajny sposób, ale nie wszystko musi być pod linijkę. Można wprowadzić trochę własnej inwencji. Przy następnym remoncie ten pomysł wykorzystam.

Ostatnio zmieniony: 2013-04-17 10:48:25

Fajne:)

Ostatnio zmieniony: 2013-02-24 20:57:15

Bardzo oryginalne.

Ostatnio zmieniony: 2011-01-12 10:08:17

Fajny pomysł na zdjęcia.

Ostatnio zmieniony: 2011-01-11 12:30:12