Jak wykorzystać stare rajstopy?

Pamiętacie czasy komuny? Ci, którzy pamiętają, to wiedzą, że cienkie, nylonowe rajstopy były na wagę złota. Ci, którzy nie pamiętają, właśnie się dowiedzieli, że były drogocennym skarbem. Nigdy nie wyrzucało się porwanych rajstop, a porządna Pani Domu umiała wyciągnąć z beznadziejnie podartych rajstop cienkie, nylonowe nitki, by pocerować te nadające się do chodzenia. Dziś nie cerujemy, tylko kupujemy nowe. A co robimy ze starymi? Wyrzucamy. A przecież stare rajstopy mogą się nam jeszcze przydać.

  • Zużyte, czyste rajstopy nylonowe, mnóstwo inwencji twórczej.
1

Jestem kobietą, która (zresztą jak każda) kocha biżuterię. Jednak moje skarby nieraz lądowały w zakamarkach pod szafami, łóżkiem, a nawet pomiędzy regałem a ścianą. A wszystko to dzięki moim dwóm córkom, bawiącym się w księżniczki. Szczególnie trudno było mi wyciągać malutkie elementy od kolczyków zatyczek, pierścionki czy też zawieszki. Pomogły mi stare rajstopy.
Odciętą nogawkę starych rajstop nakładamy na wylot rury od odkurzacza. Przymocowujemy ją gumką recepturką. Włączamy odkurzacz i delikatnie łapiemy zagubiony skarb, który zatrzyma się na naszym filtrze.


2

Myjesz okno/lustro, a chciałabyś by pięknie błyszczało. Nic prostszego - popryskana środkiem powierzchnię szkła wypucuj starymi rajstopami.
Dodatkowo można użyć rajstop do wyczyszczenia miejsc trudno dostępnych z kurzu. Wystarczy nałożyć stare rajstopy na druciany wieszak i wszystkie miejsca odkurzysz bez problemu.


3

Odciętych nogawek starych rajstop możesz użyć do:
- zrobienia woreczków, na kulki na mole, potpourri,
- schowania ozdobnego papieru w rolkach,
- związać, pudła, koce do przechowywania,
- przechowywania cebuli i cebulek kwiatowych,
- podwiązywania pomidorów, roślin pnących, dyniowatych,
- zrobienia fantastycznej myjki do rąk; nie wyrzucaj resztek mydła, ale włóż do odciętej rajstopy i myjka gotowa.


4

Uwagi i spostrzeżenia

  • Podane sposoby goszczą na stałe w moim domu.


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 02.04.2012

Komentarze