Jak wykorzystać ścianę?

Kilka rzeczy jednocześnie. Na całej długości ściany zabudowane regały, ale w taki sposób, że nie widać ani jednego regału. Ściana jest ozdobnie zrobiona z jasnych materiałów na wzór sklejki albo rolet bambusowych. Efekt jest niesamowity, ponieważ nie widać, gdzie są drzwi wyjściowe do następnego pokoju. Nie ma też śladu po schowanych rzeczach. Wąskie deseczki tworzą coś w rodzaju parawanu, z których zbudowana jest ścianka działowa.

1

Konstrukcja jest lekka i nie stwarza wrażenia masywnych regałów. Jest bardzo ładnie wkomponowana, jako oddzielająca prywatną przestrzeń, jaką jest sypialnia od salonu dziennego. Z jednej strony pełni rolę parawanu, który zasłania część znaną tylko właścicielowi mieszkania. Dodatkowo nie widać rzeczy, które wprowadzałyby jakiś chaos. Z drugiej strony tam, gdzie jest zrobiona sypialnia konstrukcja została bardzo pomysłowo zaprojektowana.


2

Garderoba znalazła miejsce w tej zabudowie i powstało wiele przydatnych półek, dzięki, którym jest porządek na całej powierzchni. Uroku dodają deski położone na całej powierzchni ściany, ale tylko punktowo i niesymetrycznie. Odbiór jest taki, jakby były zrobione szczeliny w tych miejscach, ponieważ są one bardzo jasne i na tle tych ciemnych bardzo wyróżniają się. Taki sposób wykorzystania ściany jest bardzo nowoczesny i daje też niepowtarzalne emocje. Deski kontrastowe wybijają się na pierwszy plan, co przyczynia się do tego, że sypialnia nabiera blasku, a powierzchnia nie jest pomniejszona.


3

Pomimo zabudowanych szaf i ciemnego w kolorze czekolady i dla odróżnienia deski jasne sypialnia na charakter i stworzona jest atmosfera ciepła. W ścianie zamontowane są dodatkowe oświetlenia wewnątrz szaf dla łatwiejszego dostania się do środka. Kiedy nie korzysta się z garderoby to ona znika na oczach i wtapia się w niezwykłą ścianę działową.


4

Tak samo jest z drzwiami wejściowymi do sypialni. Gdy mają być zamknięte tak naprawdę nie wiadomo, gdzie one znajdują się. Ściana wygląda na jednolitą i bez jakichkolwiek schowków. Ciekawostką jest zamontowanie drzwi, które są dwufunkcyjne, gdzie po stronie sypialni ma ogromne lustro weneckie na tle ściany. Dzięki takiemu zabiegowi sypialnia ma przestrzeń i panują pozytywne emocje. Dla gości ze strony pokoju gościnnego drzwi nabierają elementu wpisującego się, jako ciągłość ściany. Tylko otwarte drzwi do sypialni zdradzają, gdzie jest wejście do prywatnej strefy. Konstrukcja jest tak zamocowana, że pozwala stworzyć dwa, oddzielne pomieszczenia o różnych przeznaczeniach


5

Schowki zakamuflowane we wnętrzu ściany pozwalają na schowanie przedmiotów mniej atrakcyjnych i niekoniecznie wystawionych na widok dla odwiedzających. Garderoba jest na tyle pojemna, że spokojnie potrafi pomieścić nawet ubrania kobiety bardzo wymagającej.


6

Ciepłe panele na podłodze stanowią element łączący oddzieloną sypialnię z salonem dziennym. Łagodnie, bez drastycznych przejść widać, że całość aranżacji jest zrównoważona. Dzięki tej ściance działowej można uzyskać kawałek miejsca dla siebie. W tym przypadku to piękna i przestronna sypialnia.


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 30.09.2010

Komentarze

Taka zwykła ściana może stać się ozdobą całego pokoju. Wystarczy zastosować drobne ulepszenia i dekoracje i zupełnie wychodzi coś innego.

Ostatnio zmieniony: 2013-02-17 11:01:21

świetna porada

Ostatnio zmieniony: 2013-02-17 06:16:55

No właśnie i oto chodzi, żeby stworzyć coś, co będzie ładne i zarazem funkcjonalne.

Ostatnio zmieniony: 2011-03-13 22:27:17

Oryginalny pomysł na stworzenie czegoś, co nie tylko jest elementem dekoracyjnym, ale też funkcjonalnym.

Ostatnio zmieniony: 2011-03-13 11:48:55