Jak wykorzystać parasol?

Każdy z nas ma lub miał stary parasol ( jeśli miał, a już nie ma to ta porada jest na przyszłość). Nie bardzo ma w tym momencie czy to parasol Made in China czy nie. Każdy wygląda tak samo: rączka, druty i materiał. Jak się zniszczy, to po prostu wyrzucamy go na śmieci. A przecież można go jeszcze efektownie wykorzystać.

  • parasol
1

W Twoim domu brakuje miejsca do suszenia drobnej bielizny: majtki, skarpetki. Ja tak mam przy każdym większym praniu. Co zaradzić? Otóż weź stary parasol, zdejmij z niego materiał, a następnie powieś za rączkę. Przypnij mokrą bieliznę klamerkami do bielizny. I voila. Wszystko schnie jak złoto.


2

W moim ogrodzie mam odrobinę pnących roślin - zawsze martwiłam się jak je podwiązać, gdzie umocować. Teraz już się nie martwię - ze starego, połamanego parasola zrobiłam piękny trejaż pod pnącą roślinę ( nasturcję).


3

Posadziłeś sadzonki do gruntu, a znów zapowiadają nocne przymrozki. Bez obaw - wystarczy obciąć rączkę od parasola i rozłożonym okryć sadzonki. Tak stworzona kopuła ochroni je przed przymrozkami. A taki obcięty parasol może posłużyć później do ochrony jedzenia przed owadami, np. na biwaku lub pikniku.


4

Uwagi i spostrzeżenia

  • Przedstawione zastosowania znalazły miejsce w moim domu.


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 02.04.2012

Komentarze

fajne

Ostatnio zmieniony: 2013-02-03 17:45:42