Jak wykorzystać gumki recepturki ?

Pęczek rzodkiewki, pilot do telewizora z uszkodzoną "klapką", ulotki reklamowe wieszane na klamkach - co je łączy? Gumka recepturka. Mała, tania, na pozór banalna, a jaka przydatna. Bardzo często sprawdza się w sytuacjach awaryjnych. Pomysłów na jej wykorzystanie jest wiele. Oto niektóre z nich.

  • gumka recepturka
1

Do wieszania bombek

Do wieszania bombek Gumki recepturki doskonale zastąpią druciki przy bombkach choinkowych.

Recepturka doskonale sprawdza się przy wieszaniu bombek na choince: rozciąga się, co ułatwia jej założenie na gałązkę. Możemy dobrać odpowiedni kolor i rozmiar gumki.


2

Do kosmetyków

Do kosmetyków Zwykła recepturka na butelce zapobiegnie jej wyślizgiwaniu się z dłoni.

Często zdarza się, że pod prysznicem butelki z kosmetykami łatwo wyślizgują nam się z mokrych dłoni. Aby temu zapobiec wystarczy na butelkę założyć jedną lub dwie gumki (dość dobrze naciągnięte).


3

Do zamka błyskawicznego

Do zamka błyskawicznego Recepturka pomoże przy odpinającym się suwaku.

Jeśli nasz zamek błyskawiczny przy spodniach czy spódnicy samowolnie odpina się najlepiej go wymienić. Ale co jeśli zamek popsuje się w pracy - jak wrócić do domu? Możemy spróbować zatrzymać suwak recepturką: gumkę przeciągamy przez końcówkę suwaka i zaczepiamy przy guziku. Niestety jest to rozwiązanie dość krótkotrwałe, a zamek i tak musimy wymienić.


4

Zamiast uszczelki

Jeśli w niedzielę zaczyna nam kapać kran lub kolanko pod zlewem, a my nie mamy zapasowej uszczelki, możemy spróbować wykorzystać gumkę. Recepturki mają różne wielkości i grubości, dlatego łatwo dopasujemy rozmiar. Niestety gumki są zdecydowanie mniej wytrzymałe od tradycyjnych uszczelek, i w nowej roli wytrzymają dzień lub dwa (później lepiej je zastąpić uszczelką).


5

Jako zakładka do książki

Jako zakładka do książki Dwie recepturki ułatwiają korzystanie z książek kucharskich - zapobiegają przewracaniu się kartek.

Gumkę recepturkę możemy wykorzystać jako zakładkę do książki: wystarczy nałożyć ją na wszystkie przeczytane strony wraz z okładką. Taka zakładka nie wypadnie.


6

Do spięcia dokumentów

Do spięcia dokumentów Przy użyciu gumki i spinacza zepniemy plik dokumentów.

Gumki recepturki i spinacz dobrze zepną dokumenty. W dokumentach dziurkaczem robimy otwory przez które przeciągamy recepturkę (w razie potrzeby możemy - przekładając jedną przez drugą - użyć dwóch lub trzech) i łączymy jej końce spinaczem.


7

Jako biżuteria

Jako biżuteria Z recepturek możemy wykonać młodzieżowy naszyjnik.

Gumki możemy wykorzystać jako naszyjniki lub zawieszki do wisiorków: są tanie, różnokolorowe i łatwo dopasujemy je do ubioru.


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 13.04.2014

Komentarze