Jak wykorzystać biedronki w domu?

Biedronki - nakrapiane, sympatyczne żuczki można wykorzystać nie tylko jako pomoc poglądową do tego, by nauczyć dziecko zabawnego wierszyka "Biedroneczko, leć do nieba...". Mogą stać się domowymi strażnikami zdrowia roślin pokojowych. Biedronki uwielbiają zjadać mszyce - to ich podstawowy składnik diety. Dowiedz się, jak potraktować je jako biologiczną broń w warunkach domowych w walce z tymi uprzykrzonymi owadami.

1

Wybierz się na łąkę lub zieleniec miejski i zbierz kilka biedronek. Wycieczkę zaplanuj najlepiej przed południem - wtedy biedronek jest najwięcej.


2

Nakrapiane żuczki umieść na roślinach pokojowych zaatakowanych przez mszyce. Na jednej roślinie (zależnie od jej wielkości) możesz "zakwaterować" 2 - 3 biedronki.


3

Pozostaw biedronki w spokoju - one same najlepiej poradzą sobie z likwidacją mszyc (tak samo, jak z "przeprowadzką" na kolejną roślinę, kiedy na pierwszej nie pozostanie już ani jedna mszyca).
Nie martw się, że biedronki rozejdą się po mieszkaniu. Skoro jedzenie mają tuż pod żuwaczkami, nie będą go szukać gdzie indziej.


Przeczytaj teraz:

Galeria

zdjęcie

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 06.09.2009

Komentarze

fajny temat

Ostatnio zmieniony: 2013-04-14 15:35:15