Jak wybrać odpowiednią kosiarkę dla małego ogrodu?

Każdy ogród wymaga systematycznej i właściwej pielęgnacji. Jest tak niezależnie od jego wielkości. Dotyczy to również małych podwórek. Choć mogłoby się wydawać, że mniejsza powierzchnia nie potrzebuje szczególnych zabiegów pielęgnacyjnych, to w rzeczywistości jest zupełnie odwrotnie. Niezwykle ważne jest choćby regularne koszenie trawy. Nawet posiadając niewielki ogród, warto wyposażyć się w dobrej jakości kosiarkę. Jakie urządzenie sprawdzić się w tym przypadku?

1

Jaka kosiarka sprawdzi się w małym ogrodzie?

Jaka kosiarka sprawdzi się w małym ogrodzie?

W przypadku mniejszych powierzchni dobrym rozwiązaniem może być wybór kosiarki ręcznej. Urządzenie znakomicie przycina trawę na równej wysokości, dzięki wydajnym nożom, w które jest wyposażona. Poza tym kosiarka ręczna jest cicha, praktyczna i ekologiczna. Dziś jednak na rynku dostępne są urządzenia dużo nowocześniejsze, których użytkowanie jest szybsze i sprawniejsze. Dobrym przykładem jest tu choćby kosiarka spalinowa z napędem. Alternatywą może być kosiarka elektryczna lub akumulatorowa. Tego typu urządzenia często kojarzą się z dużymi ogrodami i trawnikami. Faktem jest jednak, że znakomicie sprawdzają się również w małych ogrodach. Produkowane są z wytrzymałego i lekkiego materiału i wyposażone w praktyczne rozwiązania takie jak pojemnik do zbierania trawy czy funkcję regulacji wysokości koszenia.


2

Na co zwrócić uwagę kupując kosiarkę elektryczną do małego ogrodu?

Przede wszystkim przed zakupem kosiarki elektrycznej należy się upewnić, czy będzie się miało w ogrodzie swobodny dostęp do energii elektrycznej. Innymi słowy, gniazdo musi się znajdować w niedalekiej odległości od ogrodu. Istotna jest tu zatem również długość kabla. Uwagę zwrócić należy również na moc silnika. Oczywiście w przypadku małych powierzchni nie musi być ona zbyt duża, jednak nie powinno się kupować urządzenia z silnikiem o najmniejszej mocy. Im większa moc, tym szybsze kosze i na odwrót. Dlatego, mimo że ogród jest nieduży, to warto zakupić kosiarkę elektryczną z wydajnym silnikiem, aby koszenie nie zajmowało zbyt dużo czasu. Ważny jest także sam nóż do kosiarki. Powinien być wykonany z wysokiej jakości materiału. Ma to wpływ zarówno na skuteczność koszenia, jak i na żywotność samego noża.


3

Co oprócz kosiarki przyda się do pielęgnacji małego ogrodu?

Trzeba przyznać, że kosiarka niezależnie od modelu nie zawsze spełni swoje zadanie. Mowa tu choćby o wyrównywaniu trawy wzdłuż krawężnika, czy o usuwaniu kępek rosnących pod krzewami i drzewkami. Dlatego poza kosiarką warto wyposażyć się w jeszcze jedno urządzenie, jakim jest podkaszarka. Odległość między nożem a obudową kosiarki zwykle wynosi ok. 1 cm. Oznacza to, że urządzenie to nie do końca radzi są z koszeniem trawy wzdłuż murków, krawężników, czy wokół drzew. Rozwiązaniem problemu jest wykorzystanie wspomnianej podkaszarki. To lekkie i łatwe w obsłudze urządzenia pozwalające na ścięcie trawy w nawet najtrudniej dostępnych miejscach. Decydując się na zakup podkaszarki, warto postawić na model z funkcją regulacji uchwytu. Dzięki temu będzie można dopasować długość urządzenia do wzrostu użytkownika. Na koniec warto jeszcze wspomnieć, jakie urządzenie sprawdzi się w nieco większych ogrodach. Jeśli ktoś planuje powiększenie, rozbudowę ogrodu, to z pewnością w takim przypadku sprawdzi się kosiarka rotacyjna, która przeznaczona jest właśnie do koszenia większych obszarów.


Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 04.04.2023

Komentarze