Jak wybrać farby do ścian w biurze lub home office?

W miejscu pracy ważne są nie tylko cisza i spokój, ale także sprzyjająca skupieniu aranżacja! Obecnie część z nas pracuje w domu, a część w biurze - w obu przypadkach warto zadbać o odpowiednią kolorystykę wnętrza. Niezależnie od tego, czy jesteś pracownikiem przechodzącym na stałe w tryb zdalny czy pracodawcą odświeżającym biuro, z pewnością przydadzą Ci się te wskazówki!

1

Kiedy ważna jest koncentracja

Kiedy ważna jest koncentracja

Wiele zawodów, takich jak na przykład księgowy czy finansista, opiera się w głównej mierze na uważnej lekturze dokumentów i dokonywaniu skomplikowanych operacji finansowych. Kluczowe jest zatem, aby wystrój biura był stonowany i nie odwracał uwagi od monitora. Bez wątpienia sprawdzi się tutaj ponadczasowa biel! Malując ściany farbą Tikkurila Optiva White, macie do wyboru kilkanaście odcieni złamanej bieli, takich jak Paper, Jasmine lub Lotus.
Drugim popularnym wyborem jest spokojny błękit - na przykład Y354 Cumulus oraz H353 Forget me not. Nawet wybierając tak jasne barwy, nie musimy martwić się o ewentualne zabrudzenia, ponieważ farby do wnętrz marki Tikkurila tworzą powierzchnię odporną na zmywanie.


2

Farby do ścian w biurze pracownika kreatywnego

Nie samymi liczbami żyje człowiek! Osoby pracujące jako graficy, copywriterzy, projektanci, ale też architekci, potrzebują środowiska pracy pobudzającego wyobraźnię. Tu możemy sobie pozwolić na bardziej odważne, angażujące kolory - unikajmy jednak zbyt jaskrawych odcieni. Co powiecie na zieleń? Wśród wielu dostępnych odcieni w kolekcji kolorów Tikkurila Feel the Color znajdziecie między innymi wyraziste S448 Silk Road i J367 Mosaic, a także bardziej stonowane J442 Menthol oraz G371 Crystal.Mówi się, że fiolety pozytywnie wpływają na naszą kreatywność. X344 Minuet i Y344 Violet nie tylko pobudzą prawą półkulę do działania, ale także pozwolą stworzyć niecodzienną aranżację!


3

Barwy, które poprawiają nastrój

Nie od dziś wiadomo, że kolor żółty zwiększa poziom naszej energii, a także wywołuje uśmiech na twarzy! Wystrój utrzymany w tej tonacji kolorystycznej sprawdzi się szczególnie w biurach osób, które dużo rozmawiają z klientami oraz kontrahentami. Wykonując liczne telefony, automatycznie kierujemy wzrok na elementy otoczenia - dobrze więc, gdy ma ono barwy wprawiające nas w dobry humor. Warto rozważyć odcienie S302 Grapefruit, J302 Banana oraz H303 Joy. Za energetyczną barwę uważana jest także czerwień; oczywiście tylko w lekkim wydaniu, takim jak odcień K319 Flamingo.Jeżeli sięgniemy po farby do ścian (www.tikkurila.pl) o matowym wykończeniu, możemy wybierać żywe kolory bez obaw, że wygląd ściany będzie męczący dla oka!


4

O czym jeszcze warto pamiętać, wybierając farby do ścian?

Odpowiednie kolory to nie jedyny element, jaki powinniśmy mieć na uwadze. Niezwykle ważna jest także jakość i trwałość wybieranego przez nas produktu. Decydując się na farby z linii Tikkurila Optiva zyskujemy pewność, że efekt malowania będzie jednocześnie estetyczny i odporny na warunki zewnętrzne. Co więcej, lateksowa farba pozwala na wielokrotne zmywanie i szorowanie na mokro, dzięki czemu ściany biura będą zawsze wyglądać schludnie.Pozostaje tylko wybrać ulubiony odcień… I chwycić za wałek!


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 07.06.2022

Komentarze