Jak wybrać dobrą ekipę budowlano - remontową? Fachowo cz.1

Budujesz, remontujesz...? A może masz dopiero zamiar za to się zabrać? Grunt to dobra ekipa - fachowa, terminowa, solidna i uczciwa. Znaleźć takich ludzi nie jest łatwo - ci naprawdę dobrzy w tym, co robią, zazwyczaj mają terminy zajęte na dużo miesięcy, a nawet lat, naprzód. Ale jak się dobrze rozejrzysz, to znajdziesz takich fachowców, jakich poszukujesz.

  • Rozsądek, operatywność, dociekliwość, pozastawowa wiedza na temat remontu czy budowy.
1

Rozejrzyj się po okolicy - popytaj sąsiadów, znajomych i rodzinę. Możesz tez przejrzeć ogłoszenia w prasie lub w internecie - ale tu ryzyko zatrudnienia osób niekompetentnych jest wyższe.

Zbierz kilka, kilkanaście namiarów na sprawdzone ekipy, a potem dzwoń i umawiaj się na osobiste spotkanie. Przez telefon nie dograsz wszystkich szczegółów - to raz. A dwa: bezpośredni kontakt może Ci wiele powiedzieć o fachowcach.


2

Fachowców pytaj o referencje, żądaj informacji o wykonanych inwestycjach, zbierz namiary na osoby, u których ekipa pracowała. Możesz spotkać się z kilkoma inwestorami i zasięgnąć u nich języka na temat wykonawcy, którego zatrudnieniem jesteś zainteresowany. Szczególnie drąż temat uczciwości i rzetelności.


3

Pytaj o sprzęt, którym ekipa dysponuje. Nie daj się zwieść obietnicom, że do czasu rozpoczęcia prac u Ciebie maszyny na pewno zdążą kupić. Dobra ekipa ma własne urządzenia i zaplecze narzędziowe. Oczywiście, nic się nie stanie, jeśli w trakcie pracy robotnicy poproszą Cię o pożyczenie klucza imbusowego, ale nie opłaca się zatrudniać ekipy, która nie posiada własnych maszyn i narzędzi.Do kosztów wynagrodzenia fachowców będziesz musiał doliczyć koszt (wcale niemały) zakupu narzędzi lub wypożyczenia sprzętu.


4

Pytaj o styl pracy i stawiaj od samego początku jasne wymagania. Ci, którzy uczciwie pracują, nie będą się boczyć na Twoje twarde stwierdzenie, że nie będziesz tolerował tego czy tamtego.

Zapytaj inwestorów o to, czy członkowie ekipy podczas pracy piją alkohol. Jeśli któryś z inwestorów to potwierdzi, twardo postaw warunek, że u Ciebie się pracuje, a nie relaksuje.


5

Przygotuj się dobrze merytorycznie do rozmowy z szefem ekipy. Nie bój się pokazywać mu, że sporo wiesz na temat remontów i budowania. Nie mądrz się, ale sypnij kilkoma trafnymi uwagami. To wzbudzi respekt w rozmówcy. I będzie sygnałem dla potencjalnego oszusta, że Ciebie nie da się naciągnąć.


6

ZAWSZE ustalaj warunki PRZED przystąpieniem ekipy do pracy. I spisz umowę.
O tym, jak wynegocjować najkorzystniejsze warunki - w następnej poradzie z cyklu "Fachowo".


7

Uwagi i spostrzeżenia

  • Przy wyborze nie kieruj się jedynie oferowaną ceną. Lepiej zapłacić więcej sprawdzonemu profesjonaliście niż przepłacić u reklamującego się pseudofachowca..


Galeria

zdjęcie

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 21.09.2009

Komentarze

Ja zawsze szukałem ekip z polecenia, to najlepszy sposób by nie popłynąć.
Ostatnio przyszło mi remontować dom 140m2 i dostałem od znajomej kontakt do ekipy remontowej, która to kilka tygodni wcześniej u niej pracowała.
Po raz kolejny okazało się że polecenia są najlepsze ekipa sprawiła się na medal, pracowali po 8-9 h dziennie wszystko czysto i na wysokim poziomie. Ceny przystępne, punktualność wzorowa, kultura osobista i fajne pomysły na remont. Ekipie przewodzi Radek 882 772 715 http://projektrs.wix.com/projektrs

Pozdrawiam
Michał

Ostatnio zmieniony: 2013-05-10 07:50:50

w sumie ograniczyłabym się przede wszystkim do pierwszego punktu i uwagi o tym, że nie cena jest najważniejsza. sama korzystam tylko z usług poleconych przez znajomych fachowców i całkiem nieźle na tym wychodzę, tak trafiłam na ekipę pana Dawidowskiego z Pszczółek (pomorskie), wszystko fachowo i w terminie, mogę spokojnie polecić, tu ich strona z namiarami - http://www.wylewanieposadzek.com.pl/ :)

Ostatnio zmieniony: 2012-07-31 10:37:21

Dobrze wystawić ogłoszenie i zwyczajnie czekać na oferty, które potem można porównać. Wtedy należy ustalić średnią cenę za usługę, jaką proponowali wykonawcy. Firma z propozycją bliską do średniej wyceny pracy powinna reprezentowac optymalny poziom cena-jakość.

Ostatnio zmieniony: 2012-04-07 19:23:34

Jeśli poszukujecie ekipy remontowo budowlanej polecam [url=http://www.remontowe.warszawa.pl/] Usługi Remontowo Budowlane B R G![/url] ,czysto, terminowo, bardzo dokładnie. Pracują na terenie Warszawy i okolic. Mają duże doświadczenie i sporo realizacji do pochwalenia się. A tak naprawdę prace remontowe wykonują staranie i sumienie zgodnie z umową, co ważne, trzymają się terminów, o ewentualnych zmianach informują i są czyści- ja z moją natura pedantki miałam satysfakcję bo sprzątali po sobie na bieżąco. Macie tu ich stronę http://www.remontowe.warszawa.pl
Pan Robert G 502551484

Ostatnio zmieniony: 2011-02-18 15:48:47