Jak walczyć z roztoczami kurzu domowego?

Roztocza to często sprawcy naszego kataru, łzawienia oczu, kichania. Wielu z nas, czy naszych najbliższych jest uczulonych na roztocza, które niestety znajdują się w domu każdego z nas. Są to zwierzątka, które przypominają pająki, ale nie możemy zobaczyć ich gołym okiem, gdyż są mikroskopijnych rozmiarów. Zamieszkują nasze dywany, kanapy, fotele. Jak sobie z nimi radzić? Jak nie dopuścić do nasilonych objawów alergii? Oto kilka rad.

1

Ręczniki w Twojej łazience powinny być wymieniane 1-2 razy w tygodniu. Pościel, w której śpisz musi być prana w temperaturze ponad 65 stopni Celsjusza. Jeżeli używasz koców lub innych nakryć typu kapa, musisz je regularnie prać. Najlepiej, gdy zrobisz to raz lub dwa razy w miesiącu.


2

Stara kanapa do lamusa. Gdy w Twoim domu znajduje się stara kanapa, materac lub łóżko, jak najszybciej się ich pozbądź. To siedlisko roztoczy!! Jeżeli nie stać Cię na zakup nowego wyposażenia, dla przykładu możesz obić nową kanapę nowym materiałem a w starym łóżku wymienić na przykład materac. Chodzi po prostu o wymianę elementu, w którym „królują” roztocza.


3

Usuń niepotrzebne rzeczy z sypialni. W sypialni każdego z nas znajduje się wiele niepotrzebnych rzeczy, które tak naprawdę nie są nam potrzebne, a skupiają niepotrzebne i szkodliwe roztocza. Wszelkie ozdóbki, stare książki czy inne dodatki wynieś w inne miejsce a najlepiej, gdy nie są koniecznie potrzebne schowaj w przechowanie.


4

Zasłony, dywany. Zasłony, szczególnie te ciężkie są skupiskiem roztoczy. Najlepiej zaopatrzyć się w modne obecnie rolety. Spełniają taką sama rolę jak zasłony, są przy tym ładniejsze i nie skupiają niekorzystnych mieszkańców, jakimi są roztocza.
Dywany, to również nie najlepszy pomysł dla alergików. Tutaj roztocza szczególnie uwielbiają przebywać. Najlepiej, gdy podłoga jest zrobiona z drewna, lub jest okryta wykładziną. Optymalnie, gdy po prostu, gdy nic na niej się nie znajduje.


5

Odkurzanie, to bardzo skuteczna walka z roztoczami. Niestety nie wszystkie odkurzacze, tak naprawdę „odkurzają”. Dlatego warto zainwestować w lepszy odkurzacz, który naprawdę wyczyści nam mieszkanie a nie tylko rozdmucha kurz. Odkurzając warto odkurzać wszystkie miejsca, warto pomyśleć również o takich, o których nie pamiętamy zwykle. Obecnie nawet odkurzacze posiadają odrębne końcówki w swoim wyposażeniu tak, aby łatwiej było odkurzać trudno dostępne miejsca. Jeżeli jesteś uczulony na roztocza najlepiej będzie, gdy na czas odkurzania wyjdziesz z domu.


6

Kup środek roztoczobójczy. Środki są dostępne i łatwe w użytkowaniu. Wystarczy spryskać nimi meble, dywany itd. Szczegółowe informacje są zawarte na opakowaniu.


Przeczytaj teraz:

Galeria

zdjęcie

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 18.09.2009

Komentarze

warto wspomnieć również o ozonowaniu powietrza, które oczyszcza powietrze między innymi z roztoczy, służą do tego specjalne urządzenia - http://zdrowiemojapasja.pl/jonizatory_ozonatory_powietrza
Dziękuję :)

Ostatnio zmieniony: 2010-08-11 13:15:22

Wyczerpująca i przydatna porada.Gratuluję!

Ostatnio zmieniony: 2010-07-21 14:04:27