Jak usunąć nieprzyjemny zapach z butów ?

Przy codziennym kilku godzinnym noszeniu butów spotykamy ten sam problem - buty są przepocone i mają nieprzyjemny zapach. Aby pozbyć się tego zapachu możemy kupić specjalne odświeżacze lub wykorzystać domowe sposoby.

  • rajstopy, herbata granulowana,ziarnista kawa,soda oczyszczona, proszek do pieczenia,sól, gazety, olejki zapachowe
1

Do damskich "rajstopowych" skarpetek /lub odciętych rajstop/ wsypujemy czarną granulowaną herbatę i dodajemy kilka kropel oleju zapachowego. Całość zawiązujemy lub spinamy recepturką. Tak przygotowany woreczek wkładamy do wysuszonych butów i pozostawiamy na noc.


2

Innym sposobem jest wsypanie do "woreczków z rajstop" ziarnistej, nie mielonej kawy.


3

Kolejnym sposobem jest wsypanie do osuszonych butów po woreczku sody oczyszczonej, proszku do pieczenia lub po pół szklanki soli. Tak napełnione buty odstawiamy na noc a następnie dokładnie wysypujemy zawartość i buty przecieramy ściereczką skropioną kilkoma kroplami olejku lawendowego.


4

Buty możemy na noc wypełnić pogniecionymi gazetami skropionymi olejkami zapachowymi np. lawendowym, cytrynowym lub cynamonowym.


5

Zimowe obuwie możemy wymrozić, wystawiając je na 4-5 godz. na mróz.


6

Uwagi i spostrzeżenia

  • Zawsze warto buty dokładnie wysuszyć, często zmieniać skarpetki i dbać o higienę stóp


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 09.04.2012

Komentarze

fajna porada

Ostatnio zmieniony: 2013-04-12 16:28:38

O tak, a jak nogi pocą się tak, że aż masz mokro w butach to udaj się do lekarza, bo może to być objaw choroby nerek. Ale porada bardzo fajna, zwłaszcza przydatna do adidasów.

Ostatnio zmieniony: 2012-04-11 12:53:16