Jak usunąć naklejki z mebli i z szyb samochodu?

Każdy z nas był kiedyś dzieckiem i z lubością przyklejał z trudem zdobyte naklejki gdzie się da, dziś tą tradycje kontynuują nasz dzieci. Ale przychodzi moment gdy trzeba rozstać się z tymi zdobyczami. Co wtedy zrobić?

  • suszarka, majonez
1

Majonez.
Po pierwsze odpuśćmy sobie szorowanie, które tylko może uszkodzić meble lub sprzęt .
Naklejki z mebli i innych sprzętów łatwo usuniemy majonezem... Smarujemy grubo i zostawiamy na pół godzinki. Po tym czasie bez problemu powinniśmy usunąć niechciane nalepki gąbką. Jeśli po tym czasie nie chcą zejść ponawiamy zabieg.


2

Suszarka.
Naklejki w samochodzie jak również z nowo zakupionych luster, bądź też ze sprzętów domowych łatwo usuniemy susząc je, a właściwie nagrzewając, tak by klej się rozpuścił . Gdy naklejka jest już podgrzana, podważamy ją paznokciem i nie przestając nagrzewać usuwamy z pod niej klej.


3

Gorąca woda.
Kolejnym sposobem na usunięcie niechcianych naklejek jest po prostu umycie ich w zmywarce lub namaczanie w gorącej wodzie. Można zastosować tą metodę do usunięcia naklejek ze słoików, z nowych kubków, etykiet cenowych.


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 20.04.2012

Komentarze

Przyda się:)

Ostatnio zmieniony: 2013-03-13 13:27:00

Tłuszcz rozpuszcza to z czym nie radzi sobie woda. To właśnie sekret majonezu. Posmarowanie np oliwą da taki sam efekt. ;)

Ostatnio zmieniony: 2012-05-14 17:43:00

Suszarka niestety u mnie się nie sprawdziła, ale na pewno wypróbuję majonez!

Ostatnio zmieniony: 2012-04-23 10:38:54