Jak urządzić salon?

Obecnie w modzie na urządzanie mieszkań panuje dość duża elastyczność odnośnie łączenia kolorów, rodzajów mebli oraz próby dopasowywania różnych stylów do siebie. Teraz nikogo nie zdziwi komoda starodawna w nowoczesnym wystroju. Wszystko jest dozwolone, tylko trzeba wiedzieć, jak to pogodzić. Każdy element wystroju nie jest przypadkowy i spełnia określoną rolę w pokoju.

1
źródło: http://www.flickr.com/photos/missnita/2086268311/sizes/m/in/photostream/ źródło: http://www.flickr.com/photos/missnita/2086268311/sizes/m/in/photostream/

Poprzez odpowiednie kolorystyki i meble tworzymy indywidualne klimaty mieszkań. Tyle jest stylów, ile ludzi. Każdy posiada inny charakter. Jednemu podoba się wystrój artystyczny, drugiemu styl romantyczny. Style są odzwierciedleniem duszy domowników. My wyraźnie sygnalizujemy, co jest dla nas przyjemne i gdzie się dobrze czujemy. W takich stylach urządzamy nasze ogniska domowe, by po zmęczonym dniu pracy wrócić do azylu, który odpowiada naszym wyobrażeniom o idealnym wypoczynku.


2

Można spróbować zacząć od wstawienia do salonu sofy, która może być nowoczesna, odważna w jaskrawych kolorach, bardzo wybijająca się lub zachować dystans do nowoczesności i zaryzykować meble duże gabarytowo. To drugie pasuje do ogromnych salonów, takich z lat sześćdziesiątych, gdy moda na nie była bardzo powszechna. Duże i ciężkie meble przytłaczają, więc na pewno nie sprawdzą się w małym mieszkaniu. Jest prawdopodobieństwo takie, że nawet nie zmieszczą się na takiej powierzchni; a jeżeli nawet - będzie wyglądało to dosyć komicznie lub nawet odstraszająco.


3

Trzeba wiedzieć, gdzie istnieją granice w przyzwoitym projektowaniu. Najważniejsza rzecz to utrzymać spójność wystroju. Mogą to być różne style, ale muszą być kolorystyczne dopasowane. Gryzące się kolory wzbudzają agresję, przez co salon wyda się nam za bardzo drapieżny. Trudno będzie o stworzenie ogniska domowego, o które tak mocno się walczy w urządzaniu.


4

Salon ma być wielofunkcyjny, ale przede wszystkim ma kojarzyć się z ciepłem i pełną harmonią. Ma zapraszać swą przytulnością i skupiać wszystkich domowników razem. Trochę szaleństwa jest wskazane, ale z umiarem. Można spróbować zastosować łączenia wzorów i motywów kwiatowych. Salon nabiera lekkości i romantyczności, co potęgują jeszcze wstawione w piękny wazon kwiaty.


5

Zapach ich oraz wystrój mówią same za siebie. Idealny salon to taki, w którym, jak wejdzie się i usiądzie to trudno wyjść z niego. Oznacza to, że panuje dobra aura i wszystkie meble współgrają ze sobą oraz nie zakłócają przestrzeni.


6

Na co jeszcze należy zwrócić uwagę przy odważnym łączeniu? Jeżeli decydujemy się na wyraźne kolory mebli, mocno wyróżniające się, to należy ściany potraktować bardzo naturalnie. Nie można stosować takich samych kolorów na ściany. Będzie to raziło i nie mieściło we właściwym łączeniu stylów. Zaleca się stosowanie kontrastów na ścianach i w meblach, ale tak, by jeden drugiego nie zasłaniał. Przeciwne kolory pobudzają ciekawość i dodają sił witalnych. Pokój kontrastowy to pokój pełen przygód.


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 02.10.2010

Komentarze

Każde praktycznie pomieszczenie da się zaaranżować tak, jak sobie wymyślimy.

Ostatnio zmieniony: 2013-02-17 10:59:36

Super pomysł

Ostatnio zmieniony: 2013-02-17 06:12:35

Projektanci wnętrz wychodzą z siebie i mają 1000 pomysłów, jak z pozoru połączyć coś, co nie pasuje do siebie. I w tym tkwi cała sztuka.

Ostatnio zmieniony: 2013-02-03 13:54:25

super artykuł

Ostatnio zmieniony: 2013-02-03 13:22:22

Salon to centralny punkt, gdzie skupia całą rodzinę po całym dniu pracy. pełni wyjątkową funkcję i musi być bardzo dobrze zaprojektowany.

Ostatnio zmieniony: 2011-02-21 19:28:04

Przy urządzaniu pokoi, trzeba zacząc od pomysłu. I nie należy bac się odważnych kolorów. Mój salon będzie miał ściany w kolorze burgundu lub chianti z dodatkiem czerni i bieli:)

Ostatnio zmieniony: 2011-02-21 12:32:15

Bardzo ciekawy artykuł. Podoba mi się styl tego salonu, pomieszczanie tradycyjnego z nowoczesnymi akcentami. Mnie marzy się połączenie w moim domu salonu z kuchnią. Ostatnio natknęłam się na naturalne sosnowe jasne meble, które mnie całkowicie ujęły - http://www.esmebel.com/_img/marco1Family.jpg Szczególnie urocza jest ta witrynka :)

Ostatnio zmieniony: 2011-01-18 14:04:30

Mieszaknie odzwierciedla nasza dusze i osobowosc.Bardzo interesujacy artykul.

Ostatnio zmieniony: 2011-01-04 16:12:40

Salon jest miejscem, gdzie odpoczywamy. Bardzo ważna część naszego mieszkania. Ciekawy artykuł.

Ostatnio zmieniony: 2010-12-30 21:48:00