Jak urządzić małą łazienkę, by wcale mała nie była? Odpowiedzą są fototapety 3D!

Fototapeta w łazience? Taka propozycja wydaje się być aranżacyjnym samobójstwem. W głowie pojawia nam się wizja zamokniętych brytów odklejających się od ściany. Tymczasem podobny scenariusz mógłby się wydarzyć, ale kilka bądź kilkanaście lat temu. Dzisiaj mamy do czynienia z niezwykle wytrzymałymi materiałami, które sprawdzą się w najtrudniejszych nawet warunkach. Co więcej, taka dekoracja jest znakomitym sposobem nie tylko na oryginalny wystrój, ale także optyczne powiększenie niewielkiego metrażu. Zobaczmy więc co zrobić, by cieszyć się przestronnym wnętrzem nawet wtedy, gdy dysponujemy kameralnym pomieszczeniem.

1

Sprytny trick, który zdziała cuda

Sprytny trick, który zdziała cuda

Czym charakteryzują się fototapety 3d? Tym, że zamieniają płaską ścianę w nieograniczoną niczym przestrzeń. Brzmi jak magia w czystej postaci i rzeczywiście trochę tak jest, a wszystko dzięki zasadom optyki. Ludzki wzrok jest bowiem bardzo łatwo oszukać. Zabawę z naszymi zmysłami podjęli już w latach 60. artyści z nurtu optical art (op art). Tworzyli fantazyjne kompozycje, które dzięki odpowiedniemu zestawieniu kształtów i kolorów zdawały się wychodzić z ram obrazu prosto do naszej rzeczywistości. Wybierając odpowiedni wzór ściennej dekoracji możemy osiągnąć bardzo podobne rezultaty. Miłośników tradycyjnych, klasycznych wnętrz z pewnością ucieszy wiadomość, że w tej roli sprawdzą się nie tylko abstrakcyjne wzory. Możemy sięgnąć także po malownicze widoki i elementy natury. Wydawać by się mogło, że kameralny metraż jest przeszkodą nie do pokonania, tymczasem trójwymiarowe przedstawienie zmieni naszą łazienkę nie do poznania. Gdzie możemy kupić fototapety 3d? Sklep internetowy będzie najlepszym rozwiązaniem, ponieważ zaoszczędzimy czas na dojazd do sklepu, a później powrót do domu. Tutaj znajdziemy też najwięcej rozmaitych wzorów, a wszystkie w zasięgu naszej ręki. Spośród tysięcy propozycji wybraliśmy trzy najchętniej wybierane motywy dekoracyjne, które będą się znakomicie prezentować w łazience.


2

Zapierające dech w piersiach krajobrazy

Zapierające dech w piersiach krajobrazy

W jakim miejscu najbardziej lubisz się relaksować? Czy jest to morskie wybrzeże, górska polana, usiana kwiatami łąka czy pobliski park? Każdy ma swój własny, sprawdzony przepis na błogi wypoczynek, dlatego aranżując łazienkę warto poszukać takiej fototapety 3d, która będzie ukazywać wyjątkowe dla nas miejsce. Dzięki temu zarówno wieczorna kąpiel, jak i brany w pośpiechu prysznic przed wyjściem do pracy, nabiorą zupełnie innego charakteru. Spektakularny pejzaż na ścianie pozwoli nam się na chwilę zatrzymać i rozkoszować przyrodą, z którą na co dzień mamy niewiele kontaktu mieszkając w dużym, zatłoczonym mieście. Szukając najlepszego przedstawienia warto znaleźć taki widok, który składa się z kilku planów, dzięki czemu efekt głębi będzie jeszcze lepiej widoczny, a nasze wnętrze maksymalnie powiększone.Źródło zdjęcia: myloview.pl/obrazy/wg-wnetrz/lazienka/


3

Zachwycająca abstrakcja w trójwymiarze

Zachwycająca abstrakcja w trójwymiarze

Zwolennikom minimalistycznych aranżacji z pewnością spodobają się niezwykle efektowne i wyraziste fototapety 3d. Wnętrza nowoczesne, łazienki również, prezentują się najlepiej, gdy dobieramy do nich korespondujące ozdoby podkreślające ich unikalny charakter. Jeśli malowniczy pejzaż nie pasuje do Twojego wystroju, sięgnij po abstrakcyjną kompozycję. Jaką? Ciekawą propozycją jest trójwymiarowa mozaika, w której poszczególne kwadraciki wysuwają się na plan pierwszy tworząc przestrzenny deseń. Inną możliwością są biało-czarne wzory składające się z pasków lub kropek, których układ sprawia, że płaska ściana wydaje się falować lub wybrzuszać na całej powierzchni. Jednak najlepszy efekt optycznego powiększenia łazienki uzyskamy przyklejając na ścianie wzór przypominający kosmiczny tunel o prostej, ascetycznej formie.


4

Otwórz się na zupełnie nową aranżację

Mankamentem wielu łazienek jest nie tylko niewielki metraż, ale także brak okien. Jeśli wykonanie przeprucia jest niemożliwe, zbyt kosztowne lub pracochłonne, to z pomocą przychodzi nam bardzo proste i sprytne rozwiązanie, dzięki któremu będziemy mogli cieszyć się zupełnie nową aranżacją. Mowa o fototapecie przedstawiającej otwarte na oścież okno, za którym roztacza się bajecznie piękny widok. Pieczołowicie wykonany wzór z dbałością o każdy szczegół sprawi, że taki motyw na ścianie będzie nie tylko świetnym sposobem na powiększenie wnętrza, ale co więcej, stanie się dekoracją samą w sobie. Możemy bowiem wybrać wzór imitujący okno umieszczone na drewnianej lub kamiennej ścianie, będące częścią zabytkowej kamienicy lub otoczone kolorowymi okiennicami przywodzącymi na myśl słoneczne, południowe kraje.Odpowiednio dobrane przestrzenne fototapety naprawdę zdziałają cuda w naszej łazience. Kameralna przestrzeń zamieni się w sporych rozmiarów metraż, tzw. ślepe wnętrze w zaledwie kilka minut zyska okno z bajecznym widokiem, a mieszkając nawet w centrum wielkiego miasta będziemy mogli delektować się morskim pejzażem lub górskimi szczytami. Kto by się spodziewał, że aż tyle korzyści przyniesie nam zwykła, a jednak tak niesamowita, fototapeta 3d?


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 04.11.2017

Komentarze