Jak urządzić łazienkę i równocześnie w niej ogród?

W pierwszej kolejności na małej powierzchni trzeba stworzyć warunki do funkcjonalności. We wszystkich projektach stawia się na nowoczesność i funkcjonalność pomieszczenia, a szczególnie łazienkę.

1

Poprzez dobrze przemyślany projekt można te dwa czynniki połączyć. Nie należy rezygnować ze swoich marzeń, gdy mamy niewiele do zaoferowania. Nawet mała łazienka może być przytulna i spełniać niecodzienne zachcianki. Ciekawie byłoby wejść do wanny i patrzeć na prawdziwy ogród. Tak. To wizja bardzo realna i wcale nie trzeba mieć potężnych powierzchni.


2

Czasami trzeba dokonywać wyboru pomiędzy wstawieniem pralki do łazienki, a braku jej w tym miejscu. Jednak nie ma narzuconych reguł co do tego, gdzie ma stać pralka. Przyjęło się tak z potrzeby funkcjonalności, ale to nie znaczy, że to jest reguła i trzeba się sztywno tego trzymać. Pralka może być wstawiona w pomieszczeniu gospodarczym, w kuchni, gdy jest miejsce albo w dowolnym miejscu, gdzie właściciel uzna za stosowane.


3

Łazienka w tej propozycji jest w kolorze białym z dodatkami drewna. Ściany są wykafelkowane na biało, a szafka pod umywalką jest otwarta i z drewna tekowego. Dla wzmocnienia klimatu przytulności wanna jest również obudowana tym samym rodzajem drewna. Przez to tworzy bardzo ciekawe połączenie i stanowi komplet. Do tego dodana jest szafka w tym samym kolorze i materiału. Wschodząc do środka robi się ciepło i błogo na duszy. Jest bardzo przyjemnie. Nad szafką drewnianą w przepięknej z drewna w podobnym kolorze zawieszone jest lustro, które powiększa optycznie przestrzeń i stanowi główny element dekoracyjny.


4

Nad wanną zamontowana jest zasłona, tak jakby ekran osłaniający osobę podczas brania kąpieli lub prysznica. Zapobiega to pochlapaniu całej łazienki wodą. Wychodząc z pod prysznica pozostała część jest sucha. To bardzo dobry pomysł, ponieważ w momencie wyjścia z gorącej kąpieli, czy prysznica narażeni jesteśmy na ochłodzenie. Dlatego by nie mieć takiej niespodzianki, rozwiązaniem jest podgrzewana podłoga albo wersja tańsza przyjemny dywanik położony przy wannie lub kabinie prysznicowej.


5

Wiklinowe kosze na ręczniki albo akcesoria łazienkowe w towarzystwie drewnianego wystroju. Można zaryzykować, że powstało małe spa. Takie według własnego wyobrażenia o idealnym odpoczynku podczas korzystania z kąpieli. W tej łazience nie ma pralki ani też więcej szafek. Jest natomiast zrobiony ogród, który niezwykle dodaje uroku całej łazience.


6
źródło: http://www.flickr.com/photos/emfieldsphotography/1471268812/sizes/m/in/photostream/ źródło: http://www.flickr.com/photos/emfieldsphotography/1471268812/sizes/m/in/photostream/

Wrażenie jest ogromne, bo siedząc w wannie i zażywając kąpieli można rozkoszować się widokiem prosto na ogród. Kwiaty w łazience i to rosnące. Brzmi to, jak bajka, ale jednak to prawda. Naprzeciw wanny jest stworzony miniogród, który prezentuje się imponująco. Stworzona została strefa, w której posadzone są bambusy z kwiatami, ponieważ te rośliny nie wymagają światła to doskonale pasują do łazienki. Bambusy posadzone są pośrodku łazienki i do tego dla dekoracji posypane zostały duże kamienie rzeczne. Efekt piorunujący.


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 27.09.2010

Komentarze

to prawda, słuszna uwaga z tym oknem, ale niektórzy radzą sobie w inny sposób i mają sztuczne kwiaty, ale efekt nie jest juz ten sam

Ostatnio zmieniony: 2013-04-21 21:40:13

Jedynym warunkiem takiej łazienki jest okno, aby kwiaty miały naturalne światło za dnia. Kwiaty w łazience potrafią stworzyć niepowtarzalny klimat. Pozdrawiam.

Ostatnio zmieniony: 2013-04-21 10:19:11

uwielbiam kwiaty, wiec świetny pomysł z tym ogrodem w lazience

Ostatnio zmieniony: 2013-04-14 22:25:43

Zwykle łazienki znamy takie, gdzie nie ma kwiatów, a tymczasem kwiaty pięknie potrafią rosnąć w takim miejscu. Łazienka z ogrodem, to ciekawe połączenie. Pozdrawiam.

Ostatnio zmieniony: 2013-02-24 11:17:04

Ciekawe.

Ostatnio zmieniony: 2013-02-23 22:32:31

Najlepiej jest, jak łazienka ma okno lub wmontowane w dachu, wtedy rośliny można trzymać innych gatunków i też pięknie kwitną.

Ostatnio zmieniony: 2013-02-17 11:30:34

ciekaw aporada

Ostatnio zmieniony: 2013-02-17 06:25:17

Odnośnie kwiatów, warto dobrać takie, które nie potrzebują zbyt dużo światła do wzrostu.

Ostatnio zmieniony: 2013-02-03 14:09:48

genialne, dzięki

Ostatnio zmieniony: 2013-02-03 13:28:00

Świetna porada, zwłaszcza spodobał mi się pomysł z bambusami :) Serdecznie pozdrawiam.

Ostatnio zmieniony: 2010-11-26 22:05:19