Jak urządzić kuchnię różniącą się od standardu?

Wszystkie propozycje i projekty dotyczące wystroju wnętrza kuchni bardzo często proponują styl nowoczesny, który nie wymaga zbyt wiele wyobraźni, ale jedynie skupienia się na jej funkcjonalności. Okazuje się, że sama funkcjonalność to jeszcze nie wszystko, ponieważ brak klimatu, który bije z takiej kuchni mija się z celem jej tworzenia. Brak atmosfery, gdzie główną rolę grają meble i ich właściwy dobór to element, który może zaważyć na losie całej kuchni.

1

Najlepszym rozwiązaniem jest układ powierzchni w kwadrat. Wtedy kuchnia jest ustawna i można poeksperymentować z meblami i wszystkimi wariantami propozycji najlepszej. Ułożenie dolnych szafek w ciągu jeden za drugim pozwala na dopasowanie długiego blatu, co da komfort w pracy przy robieniu posiłków.


2

Meble maksymalnie ustawione przy ścianie pozwalają na zagospodarowanie bardzo dobrze powierzchni. Blat kuchenny o dość długim metrażu jest wygodny pod względem gotowania. Nie trzeba przenosić produktów po całej kuchni, tylko spokojnie wszystko mieści się w jednym miejscu. Blat dodatkowo maskuje łączenia między szafkami, co daje dodatkowy efekt w postaci kompletu.


3

Szafki ciekawie komponują się z blatem kuchennym i na odwrót. Zabudowanie ściany szafkami od ściany do ściany pozwala na zaplanowanie kuchni w sposób optymalny, tak by wszystko można było znaleźć w kilka sekund. To zasada żelazna pani domu, która wie nawet w nocy, gdzie jest schowany korkociąg do otwierania wina albo tarka do sera żółtego.


4

W standardowym układzie szafki górne powieszone byłyby na równej wysokości tak, jak od linijki odmierzone. W tej propozycji nie znajdziemy żadnej równości. Artystycznie porozrzucane szafki na długość ściany w takim chaosie. Przestrzeń wygląda zupełnie inaczej w tej nowej aranżacji. Równość szafek nie byłaby atrakcyjna, bo wszystko, jak w wojsku, dopasowane. Natomiast małe szaleństwo w zawieszeniu ich zmienia radykalnie obraz.


5

Na plan pierwszy wysuwa się rozkład właśnie tych szafek. Gdyby nie tak zaprojektowana kuchnia nie miałaby tego charakteru. Właśnie na pozór taki rozkład czyni ją niepowtarzalną i nie ma chyba nikogo, kto przychodzi i zwraca uwagi na porozrzucane szafki na ścianie. Trochę odmienności wnosi powiew czegoś nowego i podkreśla indywidualność tego pomieszczenia. Na tej samej wysokości zostały położone kafle w kolorze granatowym.


6

Blat kuchenny ma natomiast barwę zbliżoną do drewna - jasnej sosny. Z niego bije ciepło i niesamowita przytulność. Na środku kuchni został przewidziany dość duży stół, który spokojnie mieści się dla typowej rodziny wraz z krzesłami.


7
źródło: http://www.flickr.com/photos/sonjalovas/4038230840/sizes/m/in/photostream/ źródło: http://www.flickr.com/photos/sonjalovas/4038230840/sizes/m/in/photostream/

Kącik jadalny nawiązuje do materiałów, z których zrobiony został blat kuchenny. Do tego dobre oświetlenie oraz w oknie zamontowana żaluzja z materiału płóciennego, bez problemu promienie słoneczne umilają czas spędzany w kuchni. Na całej długości blatu jest miejsce na mikrofalówkę, która z powodzeniem jest codziennie używana przez domowników. Czajnik elektryczny to niezbędnik podczas rannych pobudek do pracy.


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 28.09.2010

Komentarze

Niestety propozycja jest na duże powierzchnie, ale można skorzystać z jakiś dodatków i urządzić na wzór tej niestandardowej.

Ostatnio zmieniony: 2013-02-18 20:48:29

Fajnie:)w małej kuchni nie poszaleje:)

Ostatnio zmieniony: 2013-02-18 13:49:04

To trzeba niestety przyłożyć się i pomyśleć, pomarzyć, a nie każdemu się chce i woli iść na łatwiznę. Zachwycają mnie aranżacje z udziałem mebli klasycznych w różnych stylach. Tam jest taki kunszt i widać klasę. Wszystko do perfekcji.

Ostatnio zmieniony: 2013-02-17 20:55:08

No właśnie oryginalność jest tym, co uwielbiam. Rzadko gdzie mozna spotkać coś nieetypowego. Zazwyczaj wszystko jest robione, że tak nieładnie się wyrażę"na jedno kopyto":)

Ostatnio zmieniony: 2013-02-17 20:21:17

Właśnie oryginalność jest w tym fajna i możliwość wyróżniania się na tle sztampowości.

Ostatnio zmieniony: 2013-02-17 16:08:24

super artykuł

Ostatnio zmieniony: 2013-02-17 15:24:18

Duża kuchnia daje nieograniczone możliwość jej zaprojektowania. Nie trzeba trzymać się sztywno nowoczesności, można postawić na coś całkiem innego.

Ostatnio zmieniony: 2013-02-17 11:07:08

bardzo ciekawa inspiracja

Ostatnio zmieniony: 2013-02-17 06:17:33

Oj, tak zgadzam się. Kuchnia jest takim miejscem , gdzie przenoszą mi się imprezy z salonu :)
Moja ma aneks kuchenny i jadanię, jednak nie jest to na razie moja wmarzona kuchnia ( na razie), gdyż odziedziczyłam ją po porzednich właścicielach, a to co oni zrobili nie dokońca odpowiada mojej wizji kuchni.
U mnie szafki stojące będą wymurowane z czerwonych cegieł, z ładnymi blatami. Natomiast szafki wiszące będą drewniane. Wszystkie drzwiczki bedą wykonane zz metalowej siateczki w ładnych rewnianych ramkach.
Mając 28 m2 mozna poszaleć:)

Ostatnio zmieniony: 2012-01-25 10:01:38

Coni, kuchnia jest bardzo ważna w życiu wszystkich domowników, więc trzeba stworzyć miły kąt na pogaduszki i do jedzenia.

Ostatnio zmieniony: 2011-03-17 20:21:18

Zgadzam się, u mnie w mieszkaniu rodzinnym jak i obecnym kuchnia to miejsce gdzie wszystko się odbywa, zabawa, poważne rozmowy jedzenie - to faktycznie centralny punkt wszystkiego ;) Dlatego bardzo ważne jest by wygodnie urządzić to miejsce. Mnie podobają się te kuchnie na styl tradycyjny z nuta szaleństwa. Marzy mi się w przyszłym domu kuchnia z takimi mebelkami sosnowymi - http://www.esmebel.com/_img/marco1Family.jpg

Ostatnio zmieniony: 2011-02-01 12:20:25

Kuchnia to centralny punkt w mieszkaniu.
Trafne porady!

Ostatnio zmieniony: 2010-12-28 15:42:02