Jak urządzić kącik do pracy w domu?

Miejsce do pracy w domu powinno znajdować się w specjalnie wydzielonej, spokojnej i cichej strefie. Najważniejsze zasady aranżacji kącika biurowego to dobre oświetlenie, przestrzeń i wygodne meble. Warto też dodać kilka akcentów dekoracyjnych, które umilą nam pracę.

1

Nie każdy dom czy mieszkanie ma na tyle duży metraż, aby można było przeznaczyć osobny pokój na miejsce do pracy. W takim przypadku najlepiej zaadaptować fragment pomieszczenia na kącik biurowy.


2

Oświetlenie w kąciku gabinetowym

W przypadku budynków piętrowych miejsce do pracy najlepiej urządzić w pokoju pod dachem. Mieści się tam strefa nocna, która sprzyja skupieniu i wyciszeniu. Jeżeli urządzamy kącik w mieszkaniu dwupokojowym, optymalnym miejscem będzie salon. Pierwszą i najważniejszą zasadą jest zapewnienie właściwego światła. Najlepiej, jeżeli biuro będzie zlokalizowane w pobliżu okna. Taki układ w każdej chwili umożliwi wpuszczenie świeżego powietrza do wnętrza i odświeżenie umysłu przy pracy. Bardzo ważne jest też światło sztuczne. Wygodna lampka biurkowa i lampka górna to niezbędne elementy wyposażenia gabinetu. O tym, jakie rozwiązania najlepiej sprawdzą się w domowym biurze i jak wykonać montaż instalacji elektrycznej w pomieszczeniu przeznaczonym do pracy zawodowej, można dowiedzieć się na stronie Building Companion.


3

Meble do domowego gabinetu

Niezależnie od wielkości naszej domowej przestrzeni do pracy niezbędne jest wyposażenie jej w komfortowe meble ‒ to od nich w dużym stopniu zależy ergonomia pracy. Podstawą jest wygodny fotel i solidne biurko. Jeżeli z naszego kącika będzie korzystać kilku domowników, najlepiej zdecydować się na meble regulowane. Dzięki temu każdy będzie mógł dopasować ich wysokość i ułożenie do własnych wymiarów. Zależnie od naszych upodobań i miejsca, jakim dysponujemy, możemy wybrać biurko z wbudowanymi szufladami lub otwarte, przypominające konsolę, obok którego ustawimy elegancki kontener na dokumenty i przybory biurowe. 


4

Dodatki i kolory sprzyjające pracy w domu

Praca będzie przyjemniejsza, jeżeli będą nas otaczać ciepłe, jasne kolory. Beże, biele, szarości i pastele sprzyjają skupieniu i wyciszeniu. Nie będą odwracać uwagi od pracy ani przygnębiać. W pobliżu kącika biurowego mogą zawisnąć zdjęcia i plakaty, które będą nas inspirować do działania. Jeżeli nie dysponujemy przestrzenią do ustawienia flipchartu, możemy wybrać tablicę korkową lub pomalować fragment ściany przy biurku farbą magnetyczną lub tablicową. 


5

Spójny wystrój

Wydzielając kącik biurowy z części większego pokoju, zadbajmy o zachowanie spójności całej stylizacji. Jeżeli salon jest urządzony w stylu industrialnym, najlepiej, aby minigabinet też komponował się z tym kierunkiem. Dzięki temu całe pomieszczenie zachowa swoją harmonię. 


Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 20.12.2020

Komentarze