Jak sprawić, że dom będzie bezpieczny ?

Chcemy czuć się bezpiecznie w swoich czterech ścianach. Pragniemy by nikt Nas nie okradł. W tej poradzie podsunę Wam kilka pomysłów na to jak lepiej zabezpieczyć się przed potencjalnym włamywaczem.

1

Zainstaluj w domu system alarmowy. Zadbaj też o to aby był widoczny. W ten sposób odstraszysz niejednego ewentualnego złodzieja.


2

Jeśli chodzi o drzwi frontowe warto montować te solidne, grube, drewniane i mocne. Teraz na rynku można kupić wiele modeli drzwi antywłamaniowych. Być może są one nieco droższe, ale naprawdę to warta swoich pieniędzy inwestycja. Drzwi takie bowiem mają skomplikowane zamki i ciężko jest je wyważyć.


3

W oknach warto jest zamontować zamki. Jeśli nie możemy zamontować ich we wszystkich oknach zadbajmy chociaż o to by zamki miały okna tarasowe, przesuwane oraz te parterowe. Jeśli wyjeżdżasz możesz zamknąć je na klucz. Dobrą alternatywą dla zamków w oknach są rolety antywłamaniowe.


4

Jeśli posiadasz tylne wejście do domu zadbaj o to, aby było ono maksymalnie niedostępne i niewidoczne. Bowiem większość włamywaczy dostaje się do domu właśnie tylnym wejściem jeśli takowe mamy.


5

Zadbaj również o drzwi garażowe. Niech będą stabilne i ciężkie. Zabezpiecz również drzwi z garażu do domu. Niech będą one stabilniejsze niż reszta drzwi jakie masz w domu.


6

Żywopłot powinieneś zawsze przecinać dosyć nisko, aby nie było możliwości ukrycia się za nim. Warto też byś pomyślał o ciernistym żywopłocie który dodatkowo odstraszy intruza samym wyglądem.


7

Jeśli masz w ogrodzie szopę lub komórkę na narzędzia zamykaj ją na kłódkę, aby złodziej nie skorzystał z Twoich narzędzi przy włamaniu do Twojego domu ! Zawiasy od drzwi czy to szopy czy komórki umieść wewnątrz jej tak aby nie dało się ich odśrubować.


8

Drabiny należy zawsze zamykać wewnątrz pomieszczeń w pozycji poziomej. Złodziej wtedy z niej nie skorzysta.


9

Jeśli wyjeżdżasz na dłużej nie zostawiaj kluczy pod wycieraczką. Lepiej oddaj je na przechowanie zaufanym sąsiadom. Złodzieje też bywają pomysłowi. Szukając kluczy do Naszego pustego domu przeszukają każdą możliwą skrytkę.


Przeczytaj teraz:

Galeria

zdjęcie
zdjęcie

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 07.03.2011

Komentarze

cenna porada

Ostatnio zmieniony: 2013-01-31 13:43:21

Czy ktokolwiek w Polsce zostawia klucze pod wycieraczka? To chyba nie u nas... ale porada bardzo fajna.

Ostatnio zmieniony: 2011-03-11 20:42:38

Wartościowa porada. Zawiera szereg pomysłów na to co można zrobić, aby nasze kochane D (no bo mieszkanie to M więc dom niech będzie D ;p) było bezpieczniejsze. Pozdrawiam

Ostatnio zmieniony: 2011-03-08 10:44:02