Jak sprawić, by storczyki zakwitały raz po razie?

Twój piękny storczyk przekwita? Nie martw się - istnieje prosty sposób, by znów wypuścił pęd kwiatowy i cieszył oczy. Wcale nie musisz być ogrodnikiem profesjonalistą, by Twój storczyk kwitł i kwitł, i kwitł...:-)

  • Storczyk, przezroczysta doniczka, nawóz do storczyków.
1

Jeśli storczyk rośnie w zwyczajnej doniczce, pofatyguj się do dobrego sklepu ogrodniczego i kup przezroczystą doniczkę przeznaczoną specjalnie do uprawy orchidei; kup też nawóz do storczyków. Ostrożnie "przeprowadź" roślinę do nowego "lokum" - przenieś ją razem z podłożem. Jeśli storczyk już przekwitł i na jego pędzie kwiatowym nie widać nabrzmiewających pąków, a sam pęd zasycha - utnij go tuż u nasady.


2

Umieść kwiat w spokojnym, nie narażonym na przeciągi i jasnym miejscu. Co tydzień urządzaj roślinie kąpiele w roztworze z nawozem - doniczka ze storczykiem musi być całkowicie zanurzona w kąpieli. Pozostaw tak kwiatka przez klika godzin - niech chłonie wodę i składniki mineralne. Potem odsącz nadmiar wody i ustaw roślinę na jej stałym miejscu.


3

Kiedy po kilku tygodniach storczyk wypuści pęd kwiatowy, pilnuj, by cotygodniowe kąpiele w roztworze nawozu były regularne. Rosnący pęd przymocuj do cienkiego patyczka i obserwuj powiększające się pąki. Za niedługo rozwiną się z nich prześliczne kwiaty.


4

Uwagi i spostrzeżenia

  • O ile kąpiele w roztworze nawozu będą powtarzane co tydzień, nie ma potrzeby dodatkowego zasilania rożliny; nie trzeba jej też dodatkowo podlewać.


Przeczytaj teraz:

Galeria

zdjęcie

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 23.02.2010

Komentarze

fajny temat

Ostatnio zmieniony: 2013-04-14 15:32:25

super porada

Ostatnio zmieniony: 2013-02-27 20:39:53

Mam ten kwiatek rośnie i kwitnie pięknie:)dzięki za poradę

Ostatnio zmieniony: 2013-02-24 20:52:53

Ja mam pytanie, czy storczyki muszą być koniecznie w przezroczystych doniczkach?