Jak skomponować rabatkę przydomową?

Wiosną zaczyna się sezon kwiatów jednorocznych. Roślin na rabatki mamy ogromny wybór. Na co należy zwracać uwagę, komponując swój kwietny ogródek? Jest kilka podstawowych rzeczy, o których trzeba pamiętać.

1

Zwracajmy uwagę na jakość zakupionych kwiatów. Oczywiście dużo lepiej jest kupować gotowe sadzonki, które zostały wyhodowane fachowo. Znajdziemy je na targu bądź u ogrodnika. Dobre sadzonki mają zdrowe, zielone liście i mocne łodygi oraz dużo pąków.


2

Najlepiej jest naszkicować sobie plan przed zakupem sadzonek. W tym celu można przejrzeć katalogi i fotografie w Internecie, zwracając uwagę na wzrost kwiatów. Jeśli jedne będą rzucały cień na drugie, szybko zmarnieją bez słońca.


3

Wszystkie kwiaty rabatowe jednoroczne przeważnie kwitną do końca lata. Pewnym sposobem jest przeplatanie rabatki starcem popielatym, który zachowuje piękne liście aż do zimy i jesienią będzie reprezentował ogródek po przekwitnięciu innych roślin.


4

Zastanówmy się dobrze nad barwami kwiatów. Popatrzmy na kolor ścian naszego domu i kostki brukowej. Śnieżnobiały klimat rabatki wtopi się w tynk o tym samym kolorze. Stawiajmy na kontrast, aby kwiaty były dobrze wyeksponowane.


5

Podczas sadzenia pamiętajmy o zachowaniu rozsądnym odległości między roślinami. Kwiaty na takiej rabatce nie zduszą się i zachowają witalność aż do końca sezonu.


Przeczytaj teraz:

Galeria

zdjęcie

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 01.08.2009

Komentarze

Zaraz zupełnie inaczej wygląda parapet albo miejsce, gdzie można w doniczce posadzić kwiaty. Rośliny dodają takiego ciepła i przytulności. Pozdrawiam.

Ostatnio zmieniony: 2011-09-29 20:43:24