Jak singiel też może mieszkać ciekawie?

Określenie singla przywykło się odnosić do osób, które są samotne, mocno zapracowane i mieszkają w nowoczesnej aranżacji. Jednak aby wprowadzić klimat niepowtarzalności, można zastosować inny wystrój, który połączy nowoczesność z dystyngowanym klasycyzmem. Będąc w posiadaniu mieszkania z dwoma pokojami, czyli przysłowiowego M2 dla jednej osoby, to bardzo dużo. Mieć wszystko dla siebie i nie musieć się z nikim i niczym dzielić to sytuacja bardzo komfortowa. Jednak nie zawsze do końca tak jest, bo mieszkanie samotnie trochę powoduje zaniechanie dyscypliny. Z jednej strony to fajne, bo nie ma obowiązku sprzątania, z drugiej tęskni się za równo ustawionymi butami przed szafą albo ciekawymi kolorami na ścianie.

1

Mieszkanie podzielone na części, gdzie jest miejsce na dobrze zorganizowaną kuchnię, kącik wypoczynkowy, łazienka i osobna sypialnia. Kuchnia jest otwarta nie ma drzwi. Jedyne drzwi zamykające to są w sypialni oraz wejściowe do mieszkania. Cała powierzchnia jest otwarta, co daje wrażenie o wiele większej powierzchni. W kuchni nie ma przesady: jedna zamontowana na górze szafka, gdzie chowa się naczynia oraz na dole są również szafki, na których zamocowany jest blat do pracy, na nim sporządzane są posiłki.


2

W całym mieszkaniu, oprócz sypialni, która jest zupełnie oddzielona, dominuje słodki i ciepły kolor czekolady mlecznej z narzuconym wzorem, który w zależności od światła błyszczy się. W kuchni ten motyw jest kontynuowany, co pozwala zachować spójność mieszkania. Meble w kuchni nie są jasne, tylko w tonacji grafitu, dodatkowo lakierowanego. Elegancko prezentuje się zlewozmywak ze stali nierdzewnej. Całą w ciemnych kolorach radykalnie rozjaśnia barek - biały, postawiony w poprzek kuchni. Do tego dostawione są metalowe krzesła na wysokich nogach. Pozwala to na szybki posiłek. Kuchnia, choć mała, jest bardzo funkcjonalna, a oto chodzi w mieszkaniu dla pojedynczej osoby, by mogła swobodnie działać.


3

W razie czego, gdy zaistnieje konieczność, można też przyjąć gości za barkiem, który oddziela kącik wypoczynkowy od reszty. W miejscu, gdzie można odpocząć lub napić się kawy, jest stolik oraz bardzo wygodne fotele. W części wypoczynkowej wstawiona jest tylko kanapa grafitowa oraz stolik okrągły oraz dywanik w kształcie koła i kolorze jasnym. Z boku zwisają zwiewne firanki, które dodają ciepła całemu mieszkaniu. Z delikatnego i lejącego się materiału zrobione są firanki wiszące na karniszu.


4

Dla zaakcentowania stylu w mieszkaniu przywieszono lampę z kryształów, która nadaje temu kącikowi wyjątkowy klimat. Sypialnia jest oddzielona i zamykana przesuwnymi drzwiami, które na czas odpoczynku są zamykane. Poprzez zastosowanie drzwi przesuwanych stwarza się atmosferę wyciszenia i intymności przeznaczonej już tylko dla właściciela.


5
źródło: http://www.flickr.com/photos/supermariolxpt/2444980669/sizes/m/in/photostream/ źródło: http://www.flickr.com/photos/supermariolxpt/2444980669/sizes/m/in/photostream/

Łazienka jest na małej powierzchni, ale pomieściły się wszystkie urządzenia do tego, by można było z niej korzystać maksymalnie. Lustro weneckie zawieszone nad umywalką jest niezwykle zmysłowe i powiększa przestrzeń.


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 30.09.2010

Komentarze

ok

Ostatnio zmieniony: 2013-05-30 22:42:30

jemu też się należy ;p

Ostatnio zmieniony: 2013-03-15 10:53:26

Singiel też może mieć ładnie, a czemu nie.

Ostatnio zmieniony: 2013-02-17 10:15:57

super

Ostatnio zmieniony: 2013-02-17 06:07:30

Dla samego siebie można stworzyć coś takiego, co będzie nam sprawiało radość.

Ostatnio zmieniony: 2011-03-13 22:55:02

Mieszkanko ciasne, ale własne. To skarb mieć swoje gniazdko.

Ostatnio zmieniony: 2011-03-13 16:45:45