Jak się pozbyć plamy z mleka ?

Jeśli nie usuniesz plamy z mleka od razu możesz mieć problem. Nie potraktowana właściwie i błyskawicznie plama zaschnie i zacznie wydzielać bardzo przykry zapach, którego bardzo ciężko się pozbyć ( o ile w ogóle się da). Trzeba tu działać szybko, bo inaczej znajdziesz się w sytuacji, kiedy będziesz kupować nową, może nawet drogą rzecz, a wszystko przez ten zapach.

1

Plama na ubraniu: Świeżą wypłucz w letniej wodzie, później upierz jak zwykle. Użyj wywabiacza plam jeżeli plama nadal się utrzymuje. Zaschnięta plamę namocz w bioaktywnym detergencie jeśli nie ma co do tego żadnych przeciwwskazań.


2

Plama na meblach: Przetrzeć należy mebel gąbką i letnią wodą. Przy tym uważać należy by nie przemoczyć wypchanych obić. Następnie należy mebel osuszyć papierowymi ręcznikami lub białą szmatką. Pozostałość plamy spryskaj wywabiaczem plam w spray'u.


3

Plama na dywanie: Świeżą plamę należy przemyć ciepłą, czystą wodą, a potem trzeba zastosować płyn do czyszczenia w rozpylaczu. Zaschniętej plamy się niestety nie pozbędziesz i zacznie ona wydzielać bardzo nieprzyjemną woń. Niestety musisz tu wezwać profesjonalistę lub zawieźć dywan do pralni.


Przeczytaj teraz:

Galeria

zdjęcie
zdjęcie

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 07.03.2011

Komentarze

super porada

Ostatnio zmieniony: 2013-02-27 18:11:01

Dokładnie. Mleko jest dosyć problemowe. Pozdrowionka :)

Ostatnio zmieniony: 2011-04-14 08:59:51

Mleko do niestety głównie białko i trochę cukrów prostych oraz tłuszczu. Łatwo sprawdzić co sie stanie gdy rozlejesz pare kropli na zwykłą kartkę papieru zawsze zostanie tłusta plama. Więc należy wodą rozpuścić cukier i odessać , białko usuwamy enzymami lub detergentami, a tłuszcz alkoholem.
Cóż nic jednak nie zastąpi dobrych środków chemicznych i odkurzacza piorąco ssącego.:(

Ostatnio zmieniony: 2011-04-13 22:05:46