Jak się pozbyć karaluchów, czyli nieproszonych gości w naszym domu

Karaluchy to stworzenia zaliczane do insektów, które mocno potrafią uprzykrzać życie domowników. Karaluchy często spotykane są w starym budownictwie. Niezależnie od tego, gdzie paskudztwa się pojawiają, sieją niepokój wśród mieszkańców. Najważniejszą rzeczą, aby ich się pozbyć jest utrzymywanie porządku i czystości. W poradzie poniższej znajdziesz informacje, jak skutecznie się pozbyć karaluchów.

1

Środowsko dla karalucha

Środowsko dla karalucha Karaluchy tworzą kolonię i szybko się rozmnażają.

Karaluchy upodobały sobie nasze domostwa. Jeżeli już się zagnieźdżą w mieszkaniu, to wytępienie ich będzie trudną sprawą. Wydawałoby się, że karaluch to tylko szkodnik bezmózgowy, ale tak nie jest. Gromada karaluchów to doskonała kolonia zorganizowanych insektów, które potrafią się dopasować do warunków w mieszkaniu. Są odporne na trucizny. Stosują taktykę podobną do szczurów. „Ochotnika” posyłają na wybadanie terenu, czy będzie odpowiednie do zadomowienia się. Jeżeli on powraca, pozostała część rozpoczyna rozmnażanie. Środowisko karalucha to ciepłe i wilgotne miejsca z dostępem do naszego pożywienia. Składają kokony, z których wykluwa się od 20 do 40 sztuk karaluchów. Jeżeli w porę nie zareagujemy, to powstanie ich plaga.


2

Sprzątanie i dezynfekcja karaluchów

Sprzątanie i dezynfekcja karaluchów Nie zostawiaj jedzenia, bo to pożywka dla karalucha..

Robienie porządków i czyszczenie kurzy, to czynności obowiązkowe, by nie mieć kłopotu w postaci karaluchów. Jednak są to stworzenia wędrujące. Jeżeli stwierdzą, że obecne warunki im nie pasują, to przenoszą się w kolejne miejsca. Może się okazać, że cała kamienica jest zainfekowana. Jedynym wtedy rozwiązaniem jest skorzystanie z profesjonalnej usługi firmy, która zajmuje się usuwaniem takich szkodników.


3

Domowe sposoby na karaluchy

Domowe sposoby na karaluchy Najczęściej karaluchy żyją w ciepłym i wilgotnym klimacie.

Insekty te nie reagują na trutki, bo się bardzo dobrze na nie uodporniły. Lep na muchy może pomóc, ale tylko w przypadku kilku robaków. Na dłuży czas ten sposób się nie sprawdza. Podobne działanie może przynieść płytka na mrówki. Za pomocą piwa można je zwabić. Jest ono słodkie a karaluchy lubią takie mieszanki. Wystarczy pozostawić piwo w naczyniu na całą noc i karaluchy powpadają do niego. Stosuje się też do ich tępienia dwusiarczek węgla lub boraks z kwasem salicylowym. Przy stosowaniu środków chemicznych trzeba zachować ostrożność. Karaluchy to stworzenia wędrujące, dlatego musimy znać ich tor spacerów. W tych miejscach należy zabezpieczyć wszystkie szczeliny, przerwy i dziury. Właśnie tamtędy bez problemów przedostają się do naszego mieszkania. Kwas borowy uważany jest za jeden ze skuteczniejszych środków do walki z karaluchami.


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 01.02.2014

Komentarze

cenna porada