Jak przestawiać ciężkie meble?

Z przestawianiem solidnych, ciężkich mebli jest problem. Można jednak ułatwić sobie zadanie - dzięki dostępnym praktycznie pod ręką narzędziom.

1

Zwiń dywany, wykładziny. Jeśli podłoga jest betonowa i szorstka, albo - odwrotnie: delikatna i drewniana, wsuń pod nogi mebli linoleum - przestawianie, przesuwanie będzie łatwiejsze.
Drewnianą podłogę można przed przemeblowaniem porządnie natrzeć środkiem pielęgnującym drewno zawierającym woski lub pastą do parkietów - preparaty nadają podłożu śliskości.


2

Jeśli mebel stoi na podłodze pokrytej linoleum lub na drewnianych deskach, gdzie lekkie zarysowania nie będą tragedią, pod każdą nogę mebla wsuń: albo po plasterku ziemniaka (najlepiej wyciętym z wielkiego kartofla, by powierzchnia "podkładki" była jak największa; i na takich podkładkach delikatnie przesuwaj mebel.
Jeśli chcesz uniknąć zarysowania podłogi, pod każdą nogę mebla wsuń kawałek dobrego, zwartego filcu.


3

Możesz też kupić w sklepie gotowe podkładki do przesuwania mebli - przed ich zastosowaniem upewnij się, że krawędzie podkładek (szczególnie wykonanych z tworzywa sztucznego) są równe - inaczej może porysować się podłoga.


4

Jeśli nie chcesz sunąć nogami mebla po podłodze, a unieść go nie sposób, przestawiaj go metodą małych kroczków: ciut w lewo i do przodu, potem ciut w prawo i do przodu.


Przeczytaj teraz:

Galeria

zdjęcie

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 17.04.2010

Komentarze