Jak pozbyć się z domu nieprzyjemnych zapachów?

Nieprzyjemny zapach w domu może być skutkiem palenia papierosów, stęchlizny czy gotowania. Dzięki sprawdzonym sposobom możemy bardzo szybko się go pozbyć.

1

Dymu tytoniowego możemy się pozbyć, stawiając w pomieszczeniu małą miseczkę z octem. Możemy również sporządzić mieszankę z sody do prania ( węglan sodu ), wrzącej wody i kilku kropel olejku lawendowego. Miksturę pozostawiamy na noc w pokoju, gdzie palono papierosy.


2

Aby pozbyć się i zapobiegać zapachowi stęchlizny w szafach możemy umieścić na ich dnie perfumowane mydło czy saszetkę, najlepiej lawendową ( odstraszy mole ). Do malutkiego słoika możemy również wsypać sól kąpielową. Słoik zabezpieczamy szmatką i obwiązujemy tasiemką, gumką recepturką lub taśmą klejącą.


3

Brzydkiego zapachu z lodówki pozbędziemy się, umieszczając w niej niewielką ilość świeżo zmielonej kawy.


4

W celu uzyskania przyjemnego zapachu w całym domu, możemy do worka odkurzacza włożyć laskę cynamonu.


5

Spalenizny w kuchni pozbędziemy się gotując w niewielkiej ilości wody cynamon, wanilię i goździki. Możemy również zagotować 2 pokrojone w plastry cytryny.


Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 20.03.2011

Komentarze

Ciekawe:)

Ostatnio zmieniony: 2013-02-24 21:20:00

Bardzo ciekawy artykuł:) Jeśli chodzi o utrzymanie przyjemnego zapachu w domu to podstawą jest wietrzenie pomieszczeń! I to jak najczęstsze:) druga kwestia to jakieś fajne świece zapachowe, nie ma co się jednak kusić na super tanie produkty, bo po pierwsze ich trwałość nie jest duża a po drugie przeważnie te zapachy są jakby "płaskie" i nienaturalne. Ze świeczek dostępnych w Polsce na pewno dobre są Yankee Candle , na przykład tutaj http://zapachdomu.pl/Lawenda-Ylang-Ylang-i-Geranium-Dyfuzor-p278.php

Ostatnio zmieniony: 2011-09-20 16:52:20