Jak pozbyć się pcheł z domu?

Prawie każdy właściciel czworonoga (kota lub psa) miał do czynienia z "pasażerami na gapę", którzy zasiedlili futro ulubieńca. Pchły, póki mają żywiciela, nie atakują człowieka. Może się jednak zdarzyć, że pupil przyniesie nieproszonych gości do domu, wytrzepie z futra wprost na wykładzinę, a ty w międzyczasie wyjedziesz na wczasy. Po twoim powrocie wygłodniałe pchły (które zdążyły się już rozmnożyć w wykładzinie) skaczą na każde żywe stworzenie wypełnione krwią i dotkliwie kąsają. Wygrasz walkę z pchłami, pod warunkiem, że zaczniesz działać natychmiast i z żelazną konsekwencją będziesz stosować taktykę prezentowaną poniżej:

1

Załóż długie spodnie i bluzkę z długim rękawem - by pchły nie skakały po ciele.


2

Porządnie odkurz mieszanie - zrób to z zegarmistrzowską precyzją, używając odkurzacza z wymiennymi workami. - łącznie z wszelkimi zakamarkami podłóg. Zaraz po zakończeniu odkurzania albo szybko wyjmij worek z odkurzacza, albo ustaw urządzenie na minimalne obroty silnika i wyciągnij worek ze śmieciami podczas wolnego biegu pracy silnika. Worek natychmiast wyciągnij i włóż do szczelnej torebki plastikowej. Od razu wyrzuć worek do śmieci. Pamiętaj, że odkurzanie musisz powtarzać kilkakrotnie - za każdym razem używaj nowego worka.


3

Przetrzep nad brodzikiem lub wanną ubrania - idealnie byłoby przewietrzyć każdą sztukę odzieży, ale jeśli to w danym momencie niemożliwe - zrób to w chwili wolnej.


4

Pupila wykąp szamponem przeciw pchłom. Zabieg powtarzaj co tydzień.
Wykładzinę lub dywan po odkurzeniu możesz wyprać - również używając szamponu przeciw pchłom.


5

Jeśli kilkakrotne odkurzanie nie pomoże i pchły nadal siedzą tam, gdzie były, daruj sobie walkę z nimi domowymi sposobami - sięgnij za to po profesjonalne środki - zapytaj o nie weterynarza.


Przeczytaj teraz:

Galeria

zdjęcie

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 12.09.2009

Komentarze

super

Ostatnio zmieniony: 2013-02-27 20:50:58

A już myślałem, że napiszesz: wystawić psu walizki :-) Szampon jest ok, ale lepiej działa żel do wtarcia w kark.

Ostatnio zmieniony: 2011-03-06 11:26:57

Zakroplić psu jeden z preparatów na "F" i odkurzać z podłogi zdechłe pchły :).