Jak pozbyć się niepotrzebnych książek?

Na pewno mamy wiele książek w swojej biblioteczce, które już przeczytaliśmy i są nam nie potrzebne. Może komuś bardziej się przydadzą niż nam. Często na strychu albo w piwnicy trzymamy jeszcze książki ze studiów albo szkoły. Można z nich zrobić pożytek.

  • Niepotrzebne książki,
1

Jeśli mamy książki / podręczniki w miarę dobrym stanie możemy je sprzedać na Allegro.pl lub oddać do antykwariatu. W niektórych miastach są targi albo komisy książek. Może uda nam się na nich trochę zarobić.


2

Możemy popytać znajomych czy nie potrzebują podręczników albo książek. Może mają podobne do naszych zainteresowania, gusty i czytają podobne książki. Czasem znajomi mają dzieci w wieku szkolnym, którym przydadzą się podręczniki. Dobrym sposobem na umieszczenie informacji o książkach jakie mamy do oddania lub sprzedania są fora internetowe lub portale społecznościowe.


3

Zapytajmy w bibliotekach (bibliotece szkolnej), wypożyczalniach książek lub domach dziecka. Może komuś nasze książki się przydadzą. Zostaną jeszcze wykorzystane i nie będą nam zajmowały tyle miejsca na półce.


4

Ostatnim i chyba najgorszym rozwiązaniem jest oddanie książek na makulaturę. Jej cena jest tak niska, że za wiele na niej nie zarobimy.


Przeczytaj teraz:

Galeria

zdjęcie
zdjęcie

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 09.11.2011

Komentarze