Jak pomalować mieszkanie?

Od czasu do czasu wypada odświeżyć mieszkanie malując ściany. Powodów może być wiele - niezmywalne malunki naszych dzieci, którymi nie chcemy się chwalić przed gośćmi, potrzeba zmiany otoczenia, zakup używanego mieszkania itp.

  • farba
  • pędzel lub wałek malarski
  • folia malarska
  • taśma maskująca
  • wiadro z wodą i płynem do mycia
1

Zasłonięte ściany raczej trudno jest pomalować, dlatego zaczynamy od odsunięcia wszelkich mebli, które stoją przy ścianach. Zdejmujemy obrazy, zdjęcia, kinkiety ze ścian. Jeżeli to jest możliwe, demontujemy listwy przypodłogowe. Dobrze zapisać sobie na nich w jakiej kolejności je zdejmujemy - unikniemy pomyłek przy montowaniu ich z powrotem. Zdejmujemy zasłony i wszystkie pozostałe ruchome elementy, których nie chcemy pomalować.


2

Zabezpieczamy wszystko co pozostało w pomieszczeniu. Do tego warto użyć folii malarskiej, którą można tanio kupić w każdym sklepie z farbami. Folię przyklejamy do podłogi, parapetów, szyb, grzejników, drzwi.


3
Pobrane z stock.xchng Pobrane z stock.xchng

Jeżeli w ścianach mamy gwoździe, haczyki lub kołki, których nie zamierzamy dłużej używać to teraz możemy je wyjąć a dziury po nich zakleić gipsem.


4

Teraz czas oczyścić ściany z kurzu i tłuszczu, który mógł się nagromadzić od ostatniego malowania. Szmatką lub gąbką zamoczoną w wodzie z płynem do mycia naczyń wycieramy w miarę dokładnie wszystkie malowane powierzchnie.


5
Pobrane z stock.xchng Pobrane z stock.xchng

Gdy wszystko jest przygotowane - przystępujemy do malowania. Zaczynamy pędzlem od krawędzi, rogów, miejsca za grzejnikiem i dookoła okien. Pozostałe duże płaskie powierzchnie łatwiej będzie pomalować wałkiem. Jeżeli jest taka potrzeba należy po pewnym czasie powtórzyć malowanie. Producenci farb informują na opakowaniach o optymalnej ilości warstw potrzebnych do dokładnego pokrycia ścian.


6

Po zakończonym malowaniu pomieszczenie należy wywietrzyć. Narzędzia czyścimy pod bieżącą wodą, sprzątamy folię, montujemy listwy, ustawiamy meble i przywracamy porządek. Siadamy w fotelu i cieszymy oczy widokiem ładnych, czystych, kolorowych ścian.


Przeczytaj teraz:

Galeria

zdjęcie
zdjęcie

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 21.02.2011

Komentarze

trzeba wybrać dobrą farbę, która nie chlapie, jest wydajna, a przy malowaniu nie tworzą się zacieki. Łatwo napisać, trudniej znaleźć taką farbę, chociaż, na podstawie ostatnich doświadczeń remontowych mogę polecić ceramiczne farby Magnata, które bardzo fajnie rozprowadzają się i można z nich usuwać zabrudzenia. Teraz szukam jakiejś dobrej farby do łazienki, może coś polecicie?
weszłam tu, bo wlaśnie zaczynam remont...

Ostatnio zmieniony: 2013-04-03 08:33:52

super powiedziane

Ostatnio zmieniony: 2013-02-17 06:20:12

Do malowania mieszkania zawsze wynajmuję fachowca, ale być może podczas następnego remontu zmierzę się z tym sam :)

Ostatnio zmieniony: 2011-02-22 20:43:32

Wszystko to racja. Mnie czeka solidne malowanie kuchni, a właściwie jej dokończenie:). Pozdrawiam.

Ostatnio zmieniony: 2011-02-22 20:03:01