Jak podłączyć zmywarkę?

Kupiłeś właśnie zmywarkę, ale nie do końca wiesz jak ją podłączyć, lub jakie dodatkowe elementy należy dokupić w sklepie hydraulicznym? Ta porada jest właśnie dla Ciebie!

  • trójnik, syfon, zmywarka
1

Sprawa nie jest tak trudna jak się nam wydaje. Na samym początku należy znaleźć dla niej miejsce w naszej kuchni. Najlepiej aby było to możliwie jak najbliżej zlewu, by starczyło nam wszystkich wężyków, które należy podłączyć. Gdy mamy już takie upatrzone musimy sprawdzić czy na pewno starczy nam wężyku odprowadzającego i doprowadzającego wodę. Gdy wszystko wydaje się być w porządku musimy udać się na zakupy.


2
Trójnik do podłączenia wody Trójnik do podłączenia wody

Pierwszym naszym zakupem powinien być TRÓJNIK. Najprościej mówiąc jest to rozdzielacz który doprowadzi nam wodę do zlewu, a jednocześnie posiada odnogę by można było do niego podłączyć wężyk doprowadzający wodę do zmywarki. Do górnej części przykręcamy wężyk kranu, do dolnej wężyk doprowadzający wodę do całego układu, a do środkowego (często będącego pod ukosem) wężyk od zmywarki. Jeżeli udało nam się już to zrobić, połowa sukcesu za nami.


3
syfon do odpływu wody syfon do odpływu wody

Kolejny krok to podłączenie węża który będzie odprowadzał zużytą wodę ze zmywarki po skończeniu czyszczenia naczyń. Podłączamy go do syfonu. Najprostszym sposobem (ze względu na ograniczoną ilość miejsca pod zlewem), jest kupienie syfonu który oprócz dwóch wejść przedłużających ma trzecie wyprofilowane na górze. Kolejnym zadaniem jest dokupienie właściwej uszczelki która będzie pasowała do owego trzeciego wyjścia a także do węza ze zmywarki który posiadamy.


4

Gdy podłączyliśmy już cały układ nie pozostaje nam nic innego jak cieszyć się z większej ilości wolnego czasu :)


5

Uwagi i spostrzeżenia

  • Nie zapomnij dobrać odpowiedniej uszczelki, by nie zalać sobie mieszkania!


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 31.03.2013

Komentarze