Jak pielęgnować storczyki?

Storczyki już od kilku lat zyskują w Polsce na popularności. Są częstym prezentem ślubnym, także chętnie kupowany przy okazji urodzin, czy Dnia Kobiet. Niestety, wielu posiadaczy tych pięknych kwiatów, nie wie jak o nie dbać, aby przez długi okres czasu cieszyły oko różnokolorowymi kwiatami.

  • storczyk
1

A wystarczy znać kilka podstawowych zasad hodowli tych pięknych kwiatów:
Doniczki muszą być przeźroczyste. W wielu sklepach ogrodniczych można kupić specjalne doniczki przeznaczone do hodowli storczyków. Ważne, aby nie umieszczać kwiatów w doniczkach glinianych.


2

Storczyki należy podlewać raz w tygodniu specjalnie przygotowanym nawozem – najczęściej nawóz kupiony w sklepie ogrodniczym trzeba rozcieńczyć z wodą. Tak przygotowanym roztworem podlewamy storczyki dość obficie raz w tygodniu. Należy przy tym pamiętać, że kwiaty najwygodniej jest umieścić w zlewie i po prostu przelać… woda musi w całości odpłynąć. Storczyki nie lubią stać we wodzie!


3

Należy również pamiętać, że storczyki nie lubią zmiany miejsca. Powinno się im zapewnić miejsce słoneczne, jasne i nie zmieniać raz wybranego miejsca zbyt często.


4

Storczyki nie lubią dymu tytoniowego i przeciągów.
Stosując powyższe zasady, piękne kwiaty storczyków powinny długi czas cieszyć oko właściciela.


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 25.03.2012

Komentarze