Jak ozdobić ścianę motywem paproci?

Chcesz wprowadzić jakieś zmiany w swoim pokoju, ale nie masz wystarczających funduszy? A może Twoja ściana jest już poplamiona i brudna? Każdy z nas lubi świeży powiew w swoim otoczeniu. Zmiany są potrzebne. Niezależnie od tego, jaki masz powód, ta porada jest właśnie zaadresowana do Ciebie. Jak w prosty sposób odmienić wygląd Twojej ściany? Oto szybka i przyjemna metoda na to, by wprowadzić małą odmianę do Twojego pokoju. Koniecznie przeczytaj!

  • ususzone liście paproci (mogą być też inne liście)
  • arkusz bloku technicznego a4 lub większy w zależności od wielkości liści
  • ołówek
  • nożyczki
  • farby w sprayu, mogą mieć różne kolory
  • taśma klejąca
  • folia (kupisz ją w sklepie remontowo-budowlanym)
1

Ułóż liście na tekturze. Zwróć uwagę by za bardzo na siebie nie nachodziły. Poszczególne listki powinny układać się osobno. Obrysuj ołówkiem wzór liści na tekturce. Wytnij go dokładnie. Żeby wzór był bardziej naturalny zwróć uwagę na detale. Pamiętaj „diabeł tkwi w szczegółach”. Możesz także przyłożyć liście bezpośrednio do ściany. Wtedy zdobienie zajmie Ci mniej czasu. Wzór przyklej do powierzchni, którą chcesz ozdobić. Pamiętaj by było jak najmniej miejsc zawierających taśmę.


2

Miejsce wokół malowanego miejsca zabezpiecz folią. Dzięki temu nie będziesz musiała poświęcić ogromnej ilości czasu na ścieranie śladów sprayu z podłogi czy mebli.


3

Użyj sprayu. Pamiętaj by kolor wzoru dobrać do koloru ściany. Jeśli chcesz zaszaleć pójdź w barwy żywe i krzykliwe. Jeśli chcesz by ściana była raczej spokojna wybierz kolory pastelowe i ziemiste. Uważaj jednak, by wybrane kolory nie gryzły się ze sobą. Jeśli masz beżową ścianę wybierz oliwkową zieleń, ciepły brąz, kakao. Możesz stworzyć wzór jedno lub wielo kolorowy. Wszystko zależy od Twojego pomysłu. Pamiętaj by dobrze wstrząsnąć każdą farbą przed użyciem. Pryskaj delikatnie, wzór ma byś subtelny a nie bardzo wyraźny. Jeśli zdecydowałaś się na wielokolorową ozdobę najpierw ustal kolejność następowania po sobie kolorów. Możesz mieszać farby lub zrobić przejścia kolorów jeden w drugi. Wszystko zależy od Twojego pomysłu i fantazji.


4

Usuń delikatnie liście ze ściany. Pozostaw farbę do wyschnięcia. Możesz usunąć folię. Pamiętaj aby podczas malowania otworzyć okno. Zapach farb w sprayu jest bardzo intensywny, dlatego dopływ świeżego powietrza jest bardzo ważny.


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 10.05.2011

Komentarze

oryginalne, super

Ostatnio zmieniony: 2013-02-27 20:42:24

Pomysłowe.

Ostatnio zmieniony: 2013-02-22 08:26:57