Jak osuszacz adsorpcyjny wykorzystać jako tanie źródło wody zdemineralizowanej?

Woda zdemineralizowana ma wiele zastosowań w domu. Jak połączyć funkcję osuszania mieszkania z pozyskaniem wody zdemineralizowanej. Odpowiedzią jest osuszacz adsoprcyjny.

  • Osuszacz adsorbcyjny.
  • Dużo wilgoci w powietrzu w pomieszczeniu.
  • Może być garaż mokra piwnica.
1

Osuszanie po co to robimy?

Osuszanie po co to robimy? Osuszacz adsorpcyjny

Strefa komfortu życia człowieka to 50-70% wilgotności względnej powietrza. Długotrwałe przekroczenie wilgotności powyżej 80-85% może prowadzić do rozwoju grzyba w pomieszczeniu.


2

Metody które naprawdę działają.

Metody które naprawdę działają. Woda zbiera się w zbiorniku.

Istnieją dwa rodzaje osuszaczy elektrycznych - oparty o kompresor i czynnik chłodniczy oraz osuszacz wykorzystujący zjawisko adsorpcji. Osuszacz z kompresorem chłodzi pomieszczenie osuszacz adsorpcyjny dodatkowo oddaje ciepło do pomieszczenia.


3

Ile to może być wody?

Ile to może być wody? Własna woda zdemineralizowana.

Jeśli w pomieszczeniu 18 m 2 występuje wilgotność 80% udaje się jednorazowo odzyskać nawet 300 ml wody zdemineralizowanej do momentu, aż wilgotność spadnie do 60%. Mamy więc dwie funkcje za jednym razem suchszy klimat w mieszkaniu i wodę do prasowania, akumulatora czy podlewania storczyków.


4

Przechowywanie

Do przechowywania wody świetnie nadają się puste butelki PET. Zakręcamy szczelnie i możemy przechowywać nawet kilka lat.


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 09.12.2017

Komentarze