Jak optycznie powiększyć i rozjaśnić wąski pokój? 3 sposoby!

Niewielkie pomieszczenia mogą być przytłaczające. Nie trzeba jednak wyburzać ścian, żeby wizualnie zmienić jego proporcje. Jakie sposoby sprawią, że stanie się jaśniejszy i wyda większy? Naturalne oświetlenie pokoju potrafi wiele zdziałać.

1

Naturalne oświetlenie pokoju potrafi wiele zdziałać

Naturalne oświetlenie pokoju potrafi wiele zdziałać

Optycznie powiększanie pomieszczenia związane jest przede wszystkim z jego rozjaśnianiem. Jednym ze sposobów, który łatwo wcielić w życie, jest użycie do tego celu okien. Ich powiększenie byłoby najlepszym rozwiązaniem, ale oczywiście nie każdy może sobie na to pozwolić. Jak rozjaśnić ciemny pokój bez ingerencji w konstrukcję budynku?
Przede wszystkim ściągnij firanki i ciężkie zasłony. Zamiast tego zainwestuj w rolety – dzięki nim odsłonisz większą powierzchnię okna, co będzie skutkowało dużą ilością naturalnego światła, wpadającego do środka. Spójrz również na parapet. Czy nie ma tam zbyt wysokich i rozłożystych roślin albo zupełnie niepotrzebnych ozdób, które blokują promienie słoneczne? Gdy wcielisz ten sposób w życie, twój pokój stanie się bardziej widny i wyda się przestronniejszy.


2

Jasne barwy na ścianach rozjaśnią pomieszczenie

Jednym ze sposobów na to, jak optycznie powiększyć wąski pokój, jest pomalowanie ścian. Gdy zdecydujesz się na to rozwiązanie, wybieraj jasne kolory, a najlepiej biel. Jest to jedna z barw, która nie będzie przyciągała zbytniej uwagi, co jest ważne przy niewielkich przestrzeniach. Poza tym stanowi świetne tło dla różnorodnych aranżacji. Dobrze sprawdzi się również jasna szarość, beż oraz błękit.
Obecnie dostępne są farby satynowe, z błyszczącymi drobinkami lub perłowym połyskiem. Odbijają one światło, dzięki czemu pomieszczenie jest jeszcze bardziej rozświetlone i wydaje się większe.


3

Jak rozjaśnić ciemny pokój bez malowania?

Brak dobrego oświetlenia wpływa źle nie tylko na estetykę pomieszczenia, ale również na twoje zdrowie. Czytanie książek w zaciemnionym miejscu może pogorszyć wzrok, zaś przebywanie tam przez dłuższy czas może ujemnie odbić się na samopoczuciu. Jak oświetlić pokój, który jest niewielkich rozmiarów?
Chcąc optycznie poszerzyć wąskie pomieszczenie, powinieneś skierować światła lamp lub kinkietów na najdłuższe ściany. Możesz również rozświetlić półki i obrazy. Najlepiej będzie, jeśli zdecydujesz się na żyrandol w kolorze sufitu – w ten sposób nie będzie się on wyróżniał. Dobrze jest też wybierać takie stworzone z przezroczystego szkła. Oświetlenie do pokoju, które wizualnie podwyższy ściany i sufit, to długie lampy stojące. Wybierz je, jeśli borykasz się z tym problemem.
Rozjaśnianie i optyczne powiększanie pokoju niezmiennie idzie ze sobą w parze. Nie jest to wcale takie trudne, jak mogłoby się wydawać. Jeśli jesteś niezadowolony z ciasnej sypialni czy salonu, nie musisz wcale wyburzać ścian.
Wystarczy wcielić w życie któryś z trzech powyższych sposobów. Dlaczego będzie warto to zrobić? Ponieważ przebywanie w jasnym pomieszczeniu poprawi zarówno twoje samopoczucie, jak i zdrowie.Artykuł sponsorowany.


Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 21.06.2021

Komentarze